Skutery chińskie, tajwańskie i koreańskie. Silniki 50, 100, 125, 150 i 200 cm3

01 Skutery_m

Phil Mather, tłumaczenie Marek Chalecki

Wydawnictwo Komunikacji i Łączności

Coraz więcej osób korzysta z jednośladów – czy to do dojazdów do pracy czy w celach rekreacyjnych. Sprzedaż ich rośnie, zwłaszcza po umożliwieniu jazdy skuterem o pojemności do 125 cm3 osobom posiadającym prawo jazdy kategorii B. Na polskim rynku dostępnych jest wiele skuterów pochodzenia chińskiego (np. popularne Zippy). To im poświęcony jest bogato ilustrowany praktyczny poradnik obsługi i naprawy skuterów (chińskich, tajwańskich i koreańskich różnych marek i typów). W podręczniku znajduje się opis zasad bezpieczeństwa i higieny pracy podczas obsługi technicznej, opis czynności wchodzących w zakres obsługi i napraw poszczególnych zespołów i układów skuterów. Książka zawiera ponad 1100 fotografii i rysunków przedstawiających przebieg poszczególnych czynności z zakresu obsługi i naprawy silnika, podwozia, nadwozia oraz instalacji elektrycznej. Ponadto są tu szczegółowe dane techniczne kilkudziesięciu skuterów rożnych marek. Książkę zamyka praktyczny poradnik wyszukiwania usterek, a poruszanie się po niej ułatwia indeks.

W drugim wydaniu dodano m.in. osobny rozdział dotyczący obsługi i naprawy 4-suwowych silników o pojemności 125 i 150 cm3, uzupełnienie rozdziału dotyczącego naprawy układu napędowego, 3 schematy instalacji elektrycznej (modeli z silnikami 4-suwowymi 50 i 125/150 cm3 oraz 2-suwowym 50 cm3), dane techniczne 4 nowych modeli skuterów.
Jest to z pewnością pozycja, która powinna znaleźć się u niemal każdego posiadacza skutera. Dzięki niej możliwe jest wykonanie wielu napraw we własnym zakresie, nawet przy stosunkowo niewielkiej wiedzy technicznej i skromnych zasobach narzędziowych.

Odbiorcy: użytkownicy skuterów samodzielnie obsługujący i naprawiający swoje jednoślady oraz pracownicy warsztatów motocyklowych.

Podstawowe rozdziały podręcznika:

– Obsługa codzienna i czynności obsługowe

– Silnik czterosuwowy o pojemności 50 cm3 (139 QMA/QMB)

– Silniki czterosuwowe o pojemności 125 i 150 cm3 (152/157 QMI)

– Silniki dwusuwowe

– Układ zasilania i układ wylotowy

– Układ zapłonowy

– Układ napędowy

– Rama i zawieszenie

– Hamulce, koła i opony

– Nadwozie

– Instalacja elektryczna

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English