HKpedia – internetowa encyklopedia historii Huty Katowice

Wizyta_E._Gierka_019_m

Wizyta I sekretarza KC PZPR Edwarda Gierka

Huta Katowice doczekała się strony internetowej poświęconej najważniejszym wydarzeniom z jej historii. W budowę Huty Katowice było zaangażowanych tysiące osób, było to przedsięwzięcie na ogromną skalę. Stąd pomysł strony internetowej, która choć w niewielkim stopniu pomoże zachować i utrwalić momenty powstawania poszczególnych zakładów. Na stronie hkpedia.pl można odwiedzić kalendarium, które rozpoczyna się w 1971 roku od podjęcia decyzji przez Prezydium Rządu do przystąpienia do prac przygotowawczych do budowy huty „Centrum” – tak brzmiała pierwotna nazwa – a kończy się na roku 2005, w którym PHS stał się częścią globalnego koncernu.

Z zakładki „wizyty w hucie” można się na przykład dowiedzieć o wizycie kosmonauty Mirosława Hermaszewskiego wraz z małżonką, pierwszego sekretarza KC PZPR Leonida Breżniewa, a w zakładce „dokumenty i publikacje” poczytać archiwalne wydania „Głosu Huty Katowice”.

Tworząc tę stronę twórcy zakładali, że po jej uruchomieniu znajdzie się wielu pasjonatów historii Huty Katowice, którzy podzielą się pamiątkami czy zdjęciami z tamtego okresu. Dlatego zapraszają do skorzystania z zakładki „kontakt”, poprzez którą można kontaktować się z administratorem strony hkpedia.pl i przesyłać zdjęcia, uwagi i komentarze.

 

Źródło: ArcelorMittal Poland

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English