Batteriser wydłuża żywotność baterii 8 razy

batteriser_6_2k_m
Batteriser jest tanim elektronicznym gadżetem (2,5 USD z sztukę), który według zapewnień twórców ma zrewolucjonizować świat baterii wydłużając ich żywotność aż o 800%. Baterie z nim mają działać aż 8 razy dłużej, a na rynek ma on trafić już za niecały miesiąc.
Problem z bateriami jest taki, że wykorzystują obecnie one zaledwie 20% zgromadzonej energii – po zużyciu mniej więcej takiej jej ilości ich napięcie wyjściowe spada poniżej 1,4–1,35 wolta co czyni je niezdatnymi do użytku przez większość urządzeń elektronicznych. Batteriser działa w ten sposób, że podkręca wyjściowe napięcie dzięki czemu możliwe jest wyciśnięcie baterii do ostatniego elektronu – pozwala na wykorzystanie pozostałych 80% energii.

batteriser_m
Samo urządzenie jest bardzo cienką nakładką, która wystarczy nasadzić na baterię – i tu tkwi rewolucja, wzmacniacze napięcia nie są bowiem niczym nowym, unikalne jest to, że udało się je tak zminiaturyzować.
Batteriser ma działać dopóki go fizycznie nie uszkodzimy, a nawet jeśli tak się stanie to czteropak nowych kosztować ma nas zaledwie 10 dolarów. Nadchodzą zatem ciężkie czasy dla producentów baterii, a nieco lepsze dla konsumentów.

Źródło: Batteriser/geekweek.pl

Authors

Related posts

Góra
English