Słupsk wybiera autobusy Scania

Scania_m

W Słupsku odbyło się uroczyste przekazanie 18 autobusów Scania Citywide LF Euro 6. Wartość kontraktu to ponad 20 milionów złotych.

Wśród zakupionych pojazdów znalazło się 5 autobusów 12-metrowych zasilanych CNG o mocy 280 KM, a także zasilane olejem napędowym trzy wozy przegubowe o mocy 320 KM oraz 10 egzemplarzy 12-metrowych, o mocy 280 KM.
Pojazdy wyposażono w silniki najnowszej generacji Euro 6,  skrzynie biegów ZF EcoLife oraz mosty portalowe ZF z przełożeniem 6,20:1. O ekonomiczną eksploatację zadba system nadzoru floty Scania FMS, nadzorujący przez GPS pracę kierowcy oraz wszystkie zamontowane podzespoły w autobusie. Dla komfortu podróżujących nie zabrakło klimatyzacji całopojazdowej i systemu informacji pasażerskiej z zapowiedziami głosowymi.
Wartość kontraktu to ponad 20 mln zł. Pojazdy zostały wyprodukowane w słupskiej fabryce Scania.
Jeszcze 25 lat temu promami ze Szwecji do Świnoujścia i Gdańska płynęły autobusy produkowane w naszych zakładach – powiedział Staffan Herrstrom, ambasador Szwecji w Polsce. – Teraz sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Do wielu miast Szwecji trafiają pojazdy ze Słupska. Na przykład niemal cały tabor autobusów miejskich w Malmo został wyprodukowany w Polsce.
Zakład w Słupsku to obecnie jedyna fabryka autobusów miejskich Scania w Europie. Ma ponad 300 pracowników.

Źródło: Samar

Authors

Related posts

Góra
English