Budimex wybuduje halę produkcyjną w Bydgoszczy

SPX_m

Zdjęcie: SPX

29 maja 2015 roku konsorcjum Budimeksu (lider, 78,57 proc.) i PW Lech sp. z o. o. (21,43 proc.) podpisało z SPX Flow Technology Poland sp. z o.o. umowę na budowę hali produkcyjnej. Umowa ma wartość 67,7 mln złotych netto. Hala o powierzchni 30 tys. m.kw. powstanie na ponad 10-hektarowej działce. Będą w niej produkowane maszyny i urządzenia dla branży spożywczej.
W ramach inwestycji Budimex wybuduje również budynek socjalno- biurowy o powierzchni użytkowej 4 tys. m.kw., składający się z dwóch części – dwukondygnacyjnej socjalnej i trzykondygnacyjnej biurowej.  Dzięki tej inwestycji w Bydgoszczy przybędzie ponad 400 miejsc pracy.
Realizacja inwestycji zakończy się w marcu 2016 roku.

SPX FLOW TECHNOLOGY POLAND  jest ogólnoświatowym dostawcą rozwiązań z zakresu inżynierii procesowej i automatyki dla branży mleczarskiej i przemysłu spożywczego. Począwszy od dostarczania komponentów inżynieryjnych, a skończywszy na kompleksowym projektowaniu procesów.

SPX FLOW TECHNOLOGY POLAND z siedzibą w Bydgoszczy zajmuje się realizacją projektów inżynieryjnych, produkcją wymienników ciepła, pomp i zaworów.

 

Źródło: Budimex

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English