Autonomiczne rejestratory danych Expert Logger najnowszej generacji

Firma Delphin Technology AG wprowadza na rynek nową generację rejestratorów danych Expert Logger, łączących najnowocześniejszą technologię komunikacyjną z zaawansowanymi obwodami pomiarowymi. Są one oferowane w trzech wersjach, przetwarzających dane w 16, 32 lub 46 analogowych kanałach wejściowych. W zależności od modelu udostępniają dodatkowo do 8 cyfrowych wejść/wyjść i pojedynczy interfejs SDI12. Główne obszary zastosowań obejmują systemy testowania produktów, pomiar parametrów środowiskowych, laboratoryjne systemy akwizycji danych oraz prace badawcze.

Delphin Technology_Delphin_ExpertLogger_04_1_m
Wszystkie wejścia analogowe rejestratorów są wzajemnie odizolowane galwanicznie. Wbudowany 24-bitowy przetwornik A/C zapewnia szybkości próbkowania do 50 pomiarów na sekundę na kanał. Ze względu na brak jakichkolwiek części elektromechanicznych (np. przekaźników), nowe rejestratory są ciche, nie wymagają serwisowania i nie podlegają naturalnemu zużyciu.
Wszystkie rejestratory Expert Logger są wyposażone w wewnętrzną pamięć o pojemności 4 GB, mieszczącą do 100 milionów wyników pomiarów rejestrowanych wraz ze znacznikiem obejmującym datę i czas. Pojemność pamięci masowej może być powiększona za pomocą zewnętrznej pamięci USB lub pamięci sieciowej (NAS). Zbierane na bieżąco wyniki pomiarów lub dane zapisane w wewnętrznej pamięci mogą być przesyłane do sieci za pomocą zintegrowanych modułów UMTS lub WLAN.
Expert Logger został wyposażony w funkcję “sleep” zmniejszającą zużycie energii, powodującą jego automatyczne wyłączanie podczas przerw w pomiarach. Może pracować niezależnie od obecności sieci energetycznej, pobierając zasilanie z baterii, akumulatorów lub paneli słonecznych. Obsługuje standardy komunikacyjne CanBus, ModBus i ProfiBus.

Delphin Technology_Delphin_ExpertLogger_08_1_m
Wewnętrzne kanały programowe, realizujące operacje m.in. całkowania i monitorowania wartości granicznych umożliwiają przetwarzanie online wyników pomiarów i rejestrację ważnych danych.
Użytkownicy mogą szybko i efektywnie rozpocząć pracę z rejestratorem Expert Logger wykorzystując darmowe oprogramowanie ProfiSignal Go. Służy ono do badania trendów i prowadzenia szczegółowych analiz. Umożliwia też eksport danych w formacie ASCII do arkusza MS Excel lub do konwersji na format TDM.

 

Źródło: Delphin Technology

Authors

Related posts

Góra
English