Opel wprowadza rozwiązania Android Auto i Apple CarPlay

Opel-KARL-Interior-295688_m

Kiedy telefon nie jest podłączony do systemu, na ekranie dotykowym systemu multimedialnego wyświetlana jest ikona „Projection”. Po podłączeniu kompatybilnego telefonu przez USB zmienia się ona odpowiednio w ikonę Apple CarPlay lub Android Auto. Na zdjęciu ekran w modelu Opel KARL.

 

Już od lata firma Opel zacznie wprowadzać możliwość integracji telefonu z samochodem przez Apple CarPlay i Android Auto w swojej gamie modelowej.

Począwszy od Astry nowej generacji, której światowa premiera będzie miała miejsce na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie (17–27 września), firma Opel będzie wprowadzać interfejsy Android Auto i Apple CarPlay w swoich samochodach z segmentów miejskich, kompaktowych i średnich z roku modelowego 2016.

– Integracja telefonu to pomysłowy i prosty sposób na korzystanie ze smartfona w samochodzie — mówi dyrektor generalny firmy Opel dr Karl-Thomas Neumann. –Oferujemy integrację telefonów za pośrednictwem interfejsów Apple CarPlay i Android Auto w naszych modelach w najatrakcyjniejszych cenach na rynku. Dzięki tym aplikacjom oraz osobistemu asystentowi łączności i usług Opel OnStar po raz kolejny możemy zaprezentować się jako lider rozwiązań zapewniających łączność kierowcy z samochodem.

Nowa generacja systemu multimedialnego IntelliLink w samochodach marki Opel umożliwia ich właścicielom pomysłowe i proste korzystanie z interfejsów Android Auto i Apple CarPlay. W przypadku R 4.0 IntelliLink integracja z telefonem przez Apple CarPlay i Android Auto będzie możliwa już od początku roku modelowego 2016, natomiast udostępnienie integracji przez Android Auto w systemach Touch R 700 i Navi 900 IntelliLink jest planowane na kolejne miesiące przyszłego roku.

Każdy system ułatwia korzystanie z funkcji smartfona, na których najbardziej polegają użytkownicy. Android Auto obsługuje przede wszystkim Google Maps, Google Now oraz daje możliwość komunikacji głosowej Google. Obsługuje także coraz więcej aplikacji do odbioru muzyki i komunikowania się, takich jak WhatsApp, Skype, Google Play Music, Spotify oraz odtwarzacze podcastów. Pełna lista obsługiwanych aplikacji znajduje się na stronie Android.com/auto.

Opel-KARL-Interior-295684_m

Integracja telefonu: Opel będzie wprowadzać interfejsy Android Auto i Apple CarPlay w swoich samochodach z segmentów miejskich, kompaktowych i średnich z roku modelowego 2016.

 

Apple CarPlay umożliwia proste i pomysłowe korzystanie z funkcji iPhone’a w czasie jazdy za pomocą ekranu umieszczonego w desce rozdzielczej samochodu. Kierowca może inicjować połączenia telefoniczne, wysyłać i odbierać wiadomości oraz słuchać muzyki, sterując poszczególnymi funkcjami za pomocą ekranu dotykowego lub poleceń głosowych w systemie Siri. Apple CarPlay obsługuje telefon, wiadomości, mapy, odtwarzacz muzyczny oraz jest kompatybilny z aplikacjami zewnętrznymi. Z pełną listą tych aplikacji można zapoznać się na stronie Apple.com/ios/carplay.

Korzystanie z obydwu interfejsów w samochodzie marki Opel z kompatybilnym systemem jest proste. Kiedy telefon nie jest podłączony do systemu, na ekranie dotykowym systemu multimedialnego wyświetlana jest ikona „Projection”. Po podłączeniu kompatybilnego telefonu przez USB zmienia się ona odpowiednio w ikonę Apple CarPlay lub Android Auto. Interfejs Android Auto wymaga telefonu z systemem Android Lollipop 5.0 lub wyższym, a w przypadku Apple CarPlay użytkownik musi dysponować co najmniej iPhonem 5.

Wcześniej należy pobrać na telefon kompatybilne aplikacje. Obowiązują zasady ochrony prywatności i warunki korzystania opracowane przez Apple i Google. Mogą być także naliczane opłaty za transmisję danych.

Od roku modelowego 2016 w Oplach Meriva, Mokka, Astra GTC i sedan (aktualne modele), Zafira Tourer i Cascada z systemami multimedialnymi Navi 650 lub CD600/Navi 950 IntelliLink dostępna będzie również aplikacja AUPEO! do odbioru spersonalizowanych audycji radiowych.

Systemy multimedialne Opel, w których funkcje Apple CarPlay i Android Auto będą wprowadzane w 2016 r.
R 4.0 IntelliLink Touch R700/Navi 900 IntelliLink
KARL KARL
ADAM Astra nowej generacji
Corsa Insignia
Astra nowej generacji

 

Źródło: Opel

Authors

Related posts

Góra
English