Nowa siedziba Streamsoft w Krzemowej Górze

Streamsoft widok1_m
Firma Streamsoft, firma specjalizująca się w produkcji oprogramowania dla firm, wyda 10 mln złotych na nową siedzibę w rodzimej Zielonej Górze. Obiekt ma powstać do wiosny 2017 roku.
2 kwietnia 2015 roku właściciele firmy podpisali akt notarialny zakupu gruntu pod budowę nowej siedziby. Budynek będzie zlokalizowany w centrum miasta. Wartość inwestycji to ok. 10 mln złotych.
Nowe miejsce Centrali zielonogórskiego producenta oprogramowania powstanie w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Będzie nie tylko komfortowym obiektem, zaprojektowanym w nowoczesnym stylu, ale również miejscem tętniącym życiem z przestrzenią do relaksu. Pracownicy mają mieć bardzo dobre warunki pracy. Przy nowej siedzibie, obok tradycyjnego parkingu dla samochodów, znajdzie się również specjalne miejsce dla rowerów. Takie udogodnienie czeka na rowerzystów, których w Streamsoft nie brakuje.

Streamsoft widok2_m
Będzie również miejsce na wypicie dobrej kawy i spotkania się ze znajomymi, którzy odwiedzą siedzibę. Planowana jest dostępna dla wszystkich mieszkańców Zielonej Góry kawiarnia, która może stać się nowym punktem na kulturalnej mapie miasta. Nie wykluczone będzie organizowanie w niej ciekawych inicjatyw czy wystaw, nie tylko związanych z tematyką nowych technologii.
Firma myśli o zwiększeniu zatrudnienia. Obecnie w dwóch obiektach w Zielonej Górze zatrudnia ponad 100 osób. Nowy budynek o powierzchni ponad 2 tys. m² ma docelowo pomieścić 200 pracowników: programistów, konsultantów ERP, serwisantów, analityków oraz zespoły sprzedaży i marketingu, a także pracowników administracyjno-biurowych. Centrala firmy nie chce opuścić rodzimej Zielonej Góry, mimo posiadania oddziałów w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie. Wiąże się to z silnymi tradycjami informatycznymi tego regionu, który nazywany jest małą Doliną Krzemową.

Streamsoft widok3_m
Rozpoczęcie budowy zaplanowane jest na początek 2016 roku, po uzyskaniu wszystkich pozwoleń. Oddanie gotowego obiektu planowane jest na wiosnę 2017 roku.
 

Źródło: Streamsoft

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English