AKANT w Słupskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Akant_m

19 maja Zarządzająca Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. i prezydent Piotr Jedliński oficjalnie wręczą firmie „AKANT” z Koszalina zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie  Podstrefy „Koszalin” SSSE.

Będzie to drugi zakład inwestora. Akant jest nowym podmiotem, założonym specjalnie pod przedsięwzięcie na terenie Podstrefy Koszalin.

Inwestor zakupił grunt o powierzchni 1,2555 ha. Zgodnie z warunkami zapisanymi w zezwoleniu na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie SSSE, planowane minimalne nakłady inwestycje to 4,4 mln zł – maksymalne 5,7 mln zł. Inwestor planuje  utworzenie około 40 nowych miejsc pracy, jednakże firma planuje systematyczny wzrost zatrudnienia.

Spółka  planuje stworzyć na terenie strefy  nowoczesny zakład produkcyjny zwiększając swój udział w szeroko pojętym rynku branży technik osłonowych (np. moskitiery, żaluzje, plisy). Wizytówką przedsięwzięcia będzie innowacyjny dział techniczo-wdrożenowy, który odpowiadać ma za proces tworzenia nowych wzorów użytkowych i przemysłowych, za które już dziś spółka Akant zbiera laury w całej Europie.

 

Źródło: UM Koszalina

Authors

Related posts

Góra
English