Stopy miedziowo-berylowe CuBe1.9 i CuBe1.9 Pb

FRW 6210_CuproBer2_m

FRW CAROBRONZE, dystrybutor specjalizujący się w dostarczaniu brązów o najwyższych parametrach technicznych, produkowanych na potrzeby warsztatów mechanicznych, rozszerza ofertę o specjalistyczne stopy miedziowo-berylowe CuBe1.9 (często oznaczany symbolem UBE2) i CuBe1.9 Pb.
Są to stopy ciągnione na zimno lub walcowane na gorąco, dostarczane standardowo w postaci obrabianych lub surowych prętów okrągłych oraz na życzenie zamawiającego w postaci prętów o przekroju kwadratowym lub taśm. Stopy te spełniają wymogi standardów lotniczych NF L-14709 i ASNA oraz są zgodne z wymogami standardów i specyfikacji przemysłowych EN 12163, ASTM B196, C17200 i C17300.

MEPLAT REX3 041

MEPLAT REX3 041

Dzięki wytrzymałości wynoszącej do 1500 MPa po procesie odpuszczania, miedź berylowa oferuje najlepsze właściwości mechaniczne spośród wszystkich stopów miedzi. Zapewnia bardzo dobrą przewodność elektryczną i cieplną oraz wykazuje dużą odporność na ścieranie i korozję. Jej specjalne właściwości pozwalają na zastosowania w lotnictwie, elektromechanice, technice łączeniowej, instrumentach precyzyjnych i systemach formowania wtryskowego tworzyw sztucznych. Ze względu na właściwości niemagnetyczne i brak iskrzenia, zakres zastosowań obejmuje również strefy ATEX.

FRW CAROBRONZE posiada duży zapas obrabianych, okrągłych prętów CuBe 1.9 o średnicach od 3 do 250 mm. Taśmy o grubości od 0,05 do 2,5 mm mogą być dostarczane na zamówienie. Produkty magazynowe mogą być zamawiane w dowolnych ilościach i są wysyłane nawet w pojedynczych egzemplarzach.

FRW 6210_CuproBer3_m

Wszystkie produkty dostarczane przez FRW CAROBRONZE mogą być na życzenie uzupełnione o kompletne certyfikaty materiałowe 3.1.

Już dziesięć lat temu firma FRW Carobronze doceniła potencjał tych produktów i zaczęła poszerzać ich ofertę, aby sprostać zapotrzebowaniu odbiorców z najbardziej wymagających sektorów przemysłu. Prowadzi również badania materiałowe dla klientów i może wykonywać specjalne rodzaje stopów na zamówienie.

 

Źródło: FRW CAROBRONZE

Authors
Góra
English