Nowa wersja oprogramowania Siemens Solid Edge

Solid Edge on Surface Pro3_m

Najnowsza wersja oprogramowania Solid Edge firmy Siemens (Solid Edge ST8) oferuje usprawnienia oraz nowe funkcje, dzięki którym proces projektowania przebiega szybciej, a użytkownicy mogą w większym stopniu korzystać z zalet technologii synchronicznej. Klienci mają również większą swobodę wyboru jeżeli chodzi o sposób zakupu oprogramowania oraz platformę, na której jest ono użytkowane. Co więcej, pełna wersja Solid Edge ST8 może być teraz instalowana na tabletach z systemem operacyjnym Microsoft Windows 8.1, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się jeszcze większą wolnością, tworząc swoje projekty w dowolnym czasie i miejscu. Oprócz wprowadzenia na rynek nowej wersji oprogramowania Solid Edge ST8, dział firmy Siemens odpowiedzialny za zarządzanie cyklem życia produktów (PLM) uruchomił również serwis Solid Edge App Marketplace. Jest on miejscem, w którym można nabyć wszelkie rozszerzenia zwiększające możliwości platformy Solid Edge, wspomagające klientów w dalszym zwiększaniu wydajności procesu rozwoju nowych produktów.

Solid Edge Community[2]_m

Okazało się, że usprawnienia interfejsu technologii synchronicznej wprowadzone w programie Solid Edge ST8 są niezwykle pomocne – powiedział Ricardo Espinosa, menedżer ds. badań i rozwoju w firmie Kimball International. – Dzięki nim możemy szybciej uczyć się nowych rozwiązań, co pomaga mi w szkoleniu stażystów i pracowników tymczasowych, którzy szybko opanowują nowe umiejętności. Doskonale widać to, że zespół pracujący nad rozwojem oprogramowania Solid Edge uwzględnia potrzeby kupujących go klientów i jest zdeterminowany, by oferować im najwyższej jakości narzędzia projektowe.

ST8_Hero_model_m

Usprawnienia w zakresie synchronicznego zarządzania założeniami projektowymi, złożonego szkicowania oraz rozpoznawania elementów 3D pozwalają użytkownikom skupić się na samym procesie projektowania, a nie na narzędziach projektowych, co zdecydowanie przyspiesza proces modelowania. Elastyczne modelowanie z wykorzystaniem technologii synchronicznej daje użytkownikowi wolność, pozwalając mu na intuicyjne i szybsze tworzenie realistycznych i dokładnych projektów, skracając tym samym czas niezbędny do wprowadzenia nowych produktów na rynek. Technologia synchroniczna łączy w sobie szybkość i elastyczność modelowania bezpośredniego z precyzyjną kontrolą, jaką zapewnia projektowanie w oparciu o wymiarowanie.

Solid Edge SP

Ponadto, uproszczenie funkcjonalności Solid Edge ST8 odpowiadających za obróbkę dużych i złożonych podzespołów, oraz zdolność do dokładnego symulowania oraz przewidywania warunków kinematycznych znacząco przyspiesza proces projektowania podzespołów oraz zdecydowanie ogranicza potrzebę tworzenia fizycznych prototypów. Solid Edge ST8 zapewnia również lepszy dostęp do wbudowanych narzędzi szkoleniowych, społeczności online, oraz nowego serwisu Solid Edge App Marketplace. Wszystkie te narzędzia i funkcje mają na celu zwiększenie możliwości oprogramowania oraz podniesienie wydajności dzięki przyspieszeniu procesu projektowania. Liczne możliwości zakupu oprogramowania, w tym model miesięcznego abonamentu, mają na celu spełnienie różnorodnych wymogów biznesowych oraz zapewnienie klientom odpowiedniej elastyczności finansowej.

Solid Edge Community

Solid Edge ST8 umożliwia również bardziej intuicyjne projektowanie dzięki pełnej kompatybilności z wielodotykowym interfejsem systemu Windows 8.1 oraz umiejętności rozróżniania dotyku palcem i rysikiem. Pełny dostęp do wszystkich funkcji projektowych na urządzeniach mobilnych sprawia, że użytkownicy mogą pracować w dowolnym miejscu, co dodatkowo stymuluje innowacyjność oraz poprawia wzajemną koordynację prac.

Pattern by table

Rozmowy z projektantami, którzy korzystają z oprogramowania Solid Edge na tabletach utwierdziły mnie w przekonaniu, że Siemens nie poprzestał na zwykłej adaptacji tego rozwiązania. Widać, że przygotowanie platformy Solid Edge do pracy w środowisku mobilnym zostało doskonale przemyślane, co pozwoliło na pełne wykorzystanie możliwości jakie daje jednoczesne korzystnie z wielodotykowego ekranu oraz rysika – zauważył Chad Jackson, analityk badawczy w firmie Lifecycle Insights. – Podczas tych rozmów widać było, że użytkownicy doceniają aplikacje, dzięki którym mogą w pełni wykorzystywać możliwość współpracy z dostawcami oraz uwzględniać potrzeby klientów, nie będąc związanymi ograniczeniami czasowymi i lokalizacyjnymi. Takie rozwiązanie jest prawdziwą odpowiedzią na potrzeby nowoczesnych projektantów.

Drawing compare

Solid Edge ST8 znacząco zwiększa dostępność narzędzi projektowych oraz ułatwia ich wykorzystywanie – dodał John Miller, Starszy wiceprezes ds. oprogramowania projektowego głównego nurtu, Siemens PLM Software. – Uważamy, że musimy dać naszym klientom wybór jeżeli chodzi o sposób zakupu i wdrożenia rozwiązania Solid Edge. Niezależnie od tego, czy zdecydują się na licencję stałą czy też na cykliczny abonament, będą korzystać z komputera stacjonarnego czy też platformy mobilnej, jesteśmy w stanie zaoferować rozwiązania doskonale dostosowane do ich potrzeb biznesowych. Dzięki temu klienci decydujący się na zakup Solid Edge mogą projektować lepsze i bardziej innowacyjne produkty.

Rozpoczęcie sprzedaży Solid Edge ST8 zaplanowano na lato tego roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.siemens.com/plm/st8.

 

Źródło: Siemens

Authors

Related posts

Góra
English