IFS demonstruje mechanizmy in-memory dla IFS Applications 9

 

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, ogłosiła na konferencji IFS World Conference w Bostonie plany związane z wykorzystaniem technologii in-memory. Analiza masowych ilości danych w systemie IFS Applications oparta na rzeczywistym scenariuszu, jest kilka tysięcy razy szybsza dzięki wykorzystaniu technologii in-memory.

Technologia in-memory firmy IFS umożliwia klientom jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału IFS Applications dzięki skróceniu czasu analizy i raportowania danych transakcyjnych − zamiast okresowego przetwarzania danych w hurtowni analitycznej. Technologia ta wspiera również strategię firmy IFS związaną z wykorzystaniem wbudowanych w procesy i zadania opcji wizualizacyjnych i analitycznych zwiększających przejrzystość procesów i wspomagających podejmowanie trafniejszych decyzji na każdym poziomie działalności przedsiębiorstwa.

Jako część rozwiązania in-memory firma IFS zaprezentowała również IFS In-Memory Advisor — nowe narzędzie opracowane pod kątem pomocy klientom w wykorzystaniu technologii in-memory w tych obszarach systemu IFS Applications, które dzięki niej osiągną maksimum swojej wydajności. Funkcjonalność przetwarzania danych in-memory będzie częścią aktualizacji systemu IFS Applications 9. Jej dostępność jest planowana na czwarty kwartał 2015 roku.

Technologia in-memory to o wiele szybsze przetwarzanie wielu zapytań analitycznych — to już nie minuty, a ułamki sekundy.

– Korzyści z technologii in-memory zaczynają się już przy analizie np. miliona rekordów w tabeli, jednak największy efekt widać przy przetwarzaniu setek milionów rekordów — mówi Dan Matthews, CTO w korporacji IFS. – Pomimo tego, że nie wszystkie analizy można tak istotnie przyspieszyć, szybkość analiz o wąskim zakresie można zwiększyć setki, a nawet tysiące razy. Analizy o szerszym zakresie odbywają się nawet do dziesięciu razy szybciej. Wykorzystując dane pochodzące od klientów, uzyskaliśmy współczynniki kompresji na poziomach od 3:1 do 10:1 — potrzeba zatem o wiele mniej pamięci niż zajmują same dane.

Zapotrzebowanie na pamięć jest jeszcze bardziej zmniejszone dzięki ewolucyjnemu podejściu firmy IFS do baz danych typu in-memory. Zamiast przechowywania całej bazy danych w pamięci operacyjnej, co nie jest ani konieczne, ani korzystne, firma IFS opracowała rozwiązanie IFS In-Memory Advisor. To rozwiązanie pomaga klientom korzystać z technologii przetwarzania w pamięci wyłącznie w tych obszarach systemu IFS Applications, gdzie będzie to najbardziej opłacalne. Takie podejście zapewnia w pełni zbalansowane wykorzystanie technologii tam, gdzie jest to najbardziej korzystne. Reszta danych pozostaje na dysku, co obniża koszty.

Firma IFS zawsze stawia ewolucję ponad rewolucją. Wierzymy, że funkcjonalność in-memory najlepiej sprawdzi się w obszarach, o których zdecydują klienci. Nie zmuszamy ich do odrzucenia istniejących baz danych i kompetencji, przeprowadzania szeroko zakrojonych aktualizacji ani do odkupowania posiadanych już licencji użytkownika systemu IFS Applications — mówi Dan Matthews.

 

Źródło: IFS

Authors

Related posts

Góra
English