Hypertherm wprowadza nowe i ulepszone funkcje do oprogramowania ProNest 2015

hyperthermcam

Hypertherm, producent systemów do cięcia plazmą, laserem i strumieniem wody, wprowadza dzisiaj do sprzedaży oprogramowanie CAD/CAM ProNest 2015 w wersji 11.1. Zawiera ona ulepszenia dotychczasowych funkcji oraz nowe funkcje.

Najważniejszą funkcją wersji 11.1 jest nowe narzędzie do tworzenia wycen, które oblicza koszty wykonania jednej części oraz łączne koszty dowolnej pracy. To narzędzie jest idealne dla warsztatów, centrów obróbki metalu oraz dla producentów, którzy muszą przygotowywać oferty i wyceny dla klientów zewnętrznych. Oprócz oferowania średnich cen materiałów i produkcji narzędzie może również uwzględniać w końcowym koszcie koszty dodatkowych operacji oraz pozwala dodawać marże i rabaty dla konkretnych klientów i prac.

Oprogramowanie ProNest 2015 w wersji 11.1 poprawia także obsługę cięcia strumieniem wody. Pozwala teraz automatycznie stosować cztery typy przebicia strumieniem wody (dynamiczne, okrągłe, z przesunięciem i stacjonarne) przy użyciu wbudowanych parametrów procesu. Oprogramowanie stosuje prawidłowy typ przebicia na podstawie długości ścieżki wejścia, typu materiału oraz jego grubości, jak również obszaru dostępnego wokół cięcia i czasu trwania cięcia — wszystko bez udziału programisty.

Kolejnym ulepszeniem, stosowanym przede wszystkim w przypadku cięcia strumieniem wody, jest dodanie „Kolorowania według jakości”. Jest to funkcja, która pozwala programistom kolorować części zależnie od ich wskaźników jakości, zarówno w trybie 2D CAD, jak i podczas używania funkcji „Edycja zaawansowana” oprogramowania ProNest. Kolory jakości są widoczne także na płaszczyźnie.

Pełna lista nowych funkcji oraz ulepszeń funkcji jest dostępna pod adresem www.hyperthermCAM.com, jednak warte wspomnienia cechy nowej wersji obejmują wycinanie wewnętrzne podczas cięcia laserem, ulepszoną funkcję importowania zespołów SOLIDWORKS, ulepszony proces cięcia oraz możliwość wyboru klasy i mapowania materiału na podstawie klasy jakości i typu.

Oprogramowanie ProNest 2015 w nowej wersji 11.1 jest dostępne bezpłatnie dla obecnych subskrybentów. Wystarczy, że subskrybenci zalogują się do Bazy wiedzy online i wybiorą opcję „pobierz”. Osoby, które nie mają wykupionej subskrypcji, mogą poprosić o bezpłatną wersję ograniczoną czasowo tutaj.

Od trzech dekad ProNest to branżowe oprogramowanie do rozmieszczania, oferujące intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs użytkownika. Oprogramowanie ProNest to składnik zaawansowanych zintegrowanych rozwiązań cięcia firmy Hypertherm o nazwie Built for Business, oferujący m.in. wsparcie dla technologii True Hole, True Bevel i Rapid Part.

Hypertherm projektuje i produkuje najbardziej zaawansowane na świecie systemy cięcia, które są używane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak budowa statków, produkcja i naprawa pojazdów. Gama produktów obejmuje systemy cięcia plazmą, laserem i strumieniem wody, jak również sterowniki CNC ruchu i kontroli wysokości, oprogramowanie do cięcia CAM oraz materiały eksploatacyjne. Systemy Hypertherm słyną z wydajności oraz niezawodności, dzięki czemu zapewniają większą produktywność i rentowność setkom tysięcy firm. Reputacja Hypertherm związana z innowacyjnością w dziedzinie cięcia sięga niemal 50 lat wstecz do roku 1968, kiedy w firmie opracowano proces cięcia plazmowego z wtryskiem wody. Znajdująca się w całości w posiadaniu akcjonariuszy firma ma obecnie ponad 1300 udziałowców oraz przedstawicielstwa operacyjne i partnerskie na całym świecie.

 

Źródło: Hypertherm

Authors

Related posts

Góra
English