Fabryka Teleyard otwarta, docelowo nawet tysiąc nowych miejsc pracy

teleyard_002_0_m

Teleyard uruchomił produkcję konstrukcji spawanych ze stali o wysokiej wytrzymałości i odporności na ścieranie dla sektora morskiego i transportu kontenerów. W przyszłości w szczecińskiej fabryce będą również produkowane elementy dźwigów, systemy i urządzenia do pogłębiarek.

Inwestycję zrealizowano m.in. dzięki wsparciu jakie inwestor otrzymał z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2007-2013. Gruntowny remont przeszła ulica Stołczyńska w Szczecinie, doprowadzona została także droga do działki na której postawiono zakład produkcyjny Teleyard. Dofinansowanie wyniosło ponad 4,7 mln zł i było realizacją zobowiązania Marszałka Olgierda Geblewicza złożonego w liście intencyjnym podpisanym z inwestorem w 29 lipca 2011 r.

Inwestycja firmy Teleyard cieszy, szczególnie w kontekście tysiąca miejsc pracy które mają powstać w Województwie Zachodniopomorskim. Do zainwestowania w naszym regionie, firmę przekonywały między innymi sukcesy jej kooperantów już obecnych na Pomorzu Zachodnim. To pozwala nam sądzić że obecność Teleyardu z dużym prawdopodobieństwem przyczyni się kolejnych inwestycji – powiedział marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

teleyard_001_m

Na początek firma zatrudnia 100 osób, docelowo będzie to nawet tysiąc pracowników. Inwestor zapowiada współpracę ze szkołami zawodowymi z Województwa Zachodniopomorskiego i stworzenie własnej przyzakładowej szkoły, z której będą rekrutowani przyszli pracownicy.  Teleyard to firma  z grupy spółek należących do rodzinnych koncernów belgijskich: Ackermans & Van Haaren oraz Henschel Engeneering. Belgowie w Polsce prowadzą interesy  już ponad 13 lat, pierwsze inwestycje ulokowali w Kostrzynie nad Odrą. W Szczecinie W ramach nowej inwestycji przy ul. Stołczyńskiej powstaną hale spawalnicze i centrum lakiernicze wraz z zapleczem socjalnym i parkingami o powierzchni około 13 tys. m. kw.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Authors

Related posts

Góra
English