Zaawansowane wyposażenie dla Centrum Projektowego Opla

Opel-Design-Milling-Center-295017_m

Firma Opel tworzy podstawy przyszłej infrastruktury projektowania samochodów, dokonując kolejnych inwestycji w Rüsselsheim. Dyrektor generalny Grupy Opel dr Karl-Thomas Neumann, wiceprezes ds. projektowania Mark Adams oraz dyrektor operacyjny ds. projektowania Richard Bolz otworzyli w czwartek nowe centrum frezowania wysokoobrotowego, w którym będą powstawać modele stylistyczne i samochody koncepcyjne. Firma Opel zainwestowała łącznie 5 milionów euro w ultranowoczesne frezarki i modernizację budynków.

Znakomite wzornictwo jest jedną z najważniejszych cech marki Opel. Aby to się nie zmieniło, inwestujemy w najnowocześniejsze technologie. Dzięki nowemu centrum będziemy mogli realizować kreatywne pomysły jeszcze szybciej, z jeszcze większą precyzją i jeszcze bardziej się na nich koncentrować — powiedział dr Neumann.

Opel-Design-Milling-Center-295015_m

Frezowanie wysokoobrotowe jest innowacją techniczną, która pozwala znacznie skrócić czas pracy nad nowym pojazdem. Modele projektowe można wytwarzać w różnej skali, w relatywnie krótkich odstępach czasu, z pełnym uwzględnieniem proporcji i elementów stylistycznych. Skomputeryzowana pięcioosiowa frezarka pracuje w tempie do 60 metrów na minutę i może odwzorować najbardziej skomplikowane kształty, zachowując najwyższą jakość i precyzję. W maszynie można obrabiać różne materiały, takie jak aluminium, pleksiglas i tworzywa sztuczne o różnym stopniu twardości.

Opel-Design-Milling-Center-295014_m

Na uroczystym otwarciu placówki goście mieli okazję zapoznać się z licznymi możliwościami, jakie oferuje nowe, zaawansowane technicznie centrum. Częścią imponującej scenografii stanowiącej tło dla nowej wysokoobrotowej frezarki był samochód koncepcyjny Monza, zaprezentowany na Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie w 2013 roku.

Centrum Projektowe Opla w Rüsselsheim jest placówką o wyjątkowej, ponad pięćdziesięcioletniej tradycji. Jako pierwszy ośrodek tego typu w europejskiej branży motoryzacyjnej przyciągał on projektantów samochodów z całego świata.

Opel-Design-Milling-Center-295021_m

Nowe centrum frezowania to kolejny etap zakrojonej na szeroką skalę ofensywy produktowej firmy Opel, w ramach której w latach 2014–2018 na rynek ma zostać wprowadzonych 27 nowych modeli i 17 nowych silników. Następnym ważnym wydarzeniem będzie światowa premiera nowej Astry na wrześniowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie.

 

Źródło: Opel

Authors

Related posts

Góra
English