Bardzo szybki laserowy czujnik kontrastu

Banner ic1752a_m

Firma Banner Engineering wprowadziła do swojej oferty bardzo szybki laserowy czujnik kontrastu, który niezawodnie rozróżnia obiekty o niewielkim kontraście. Dzięki czasowi odpowiedzi na poziomie 250 µs, nowy czujnik Q3X realizuje do 2000 zadań detekcji na sekundę. Wytrzymała niklowana obudowa cynkowa wykonana w stopniu ochrony IP67, IP68 i IP69K doskonale sprawdza się w trudnych warunkach środowiskowych.

Banner ic1752c_m

Trzycyfrowy wyświetlacz oraz diody LED cechują się wysoką jasnością i doskonałą widocznością. Dostarczają one w czasie rzeczywistym informacji na temat stanu urządzenia. Konfigurację czujnika, m.in. w zastosowaniach obejmujących detekcję obecności/braku lub określanie orientacji, wykonuje się intuicyjne za pomocą dwóch przycisków położonych poniżej wyświetlacza. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby sprostać wymagającym aplikacjom z zakresu detekcji znaczników, pozycjonowania czy wykrywania niewielkich cech charakteryzujących się nieznaczną zmianą kontrastu.

Banner ic1752d_m

Jasna, widoczna plamka lasera umożliwia szybkie i proste wyrównanie oraz precyzyjną detekcję w zakresie detekcji do 300 mm. W wybranych czujnikach funkcja odcięcia tła umożliwia ignorowanie obiektów – które mogą być źródłem zakłócenia – znajdujących się w tle za ściśle określonym punktem. Ponadto urządzenie jest niewrażliwe na źródła światła znajdujące się w otoczeniu.

Banner ic1752b_m

Banner Engineering jest jednym z przodujących na rynku światowym producentów czujników wizyjnych, czujników fotoelektrycznych i ultradźwiękowych, światłowodów, systemów do ochrony maszyn, precyzyjnych urządzeń pomiarowych, systemów kontroli oraz sieciowych produktów bezprzewodowych. Dzięki ogólnoświatowemu zasięgowi firma zapewnia wsparcie techniczne w dowolnym miejscu na świecie.

 

Źródło: Banner Engineering

 

Authors

Related posts

Góra
English