Silniki IE3 firmy Emerson gwarantują wydajną i oszczędną pracę

Mattei 3_m
Mattei, jeden z największych na świecie producentów sprężarek, instaluje silniki elektryczne IE3 firmy Leroy Somer – Emerson Industrial Automation we wszystkich swoich sprężarek o mocy od 18 do 110 kW.  Spowodowane jest to wprowadzeniem drugiej fazy prawodawstwa Unii Europejskiej, określającą klasę sprawności IE3 silników elektrycznych w Europie.
Mattei specjalizuje się w produkcji sprężarek łopatkowych, w odróżnieniu od konwencjonalnych sprężarek śrubowych. Sprężarki łopatkowe są przeznaczone do intensywnej pracy , zwykle 24 godziny na dobę, dlatego ważny jest wytrzymały silnik, oferujący lepsze parametry pracy i ograniczony pobór energii.

Mattei 2_m
Według nowych ustaleń Emerson ma dostarczać około 600 silników rocznie, co sprawi, że sprężarki będą zgodne z normą MEPS ( Minimum Energy Performance Standard )
Pierwszą fazę wdrożenia normy MEPS (sprawność energetyczna klasy IE2) wprowadzono w czerwcu 2011 r., a ostatnio została ona uzupełniona o klasę sprawności IE3. Wymagania klasy IE3 muszą w szczególności spełniać trójfazowe silniki indukcyjne o stałej prędkości ze znamionową mocą wyjściową od 7,5 do 375 kW. Dla użytkowników końcowych dobrą wiadomością będzie możliwość znacznego ograniczenia kosztów eksploatacji dzięki wyższej sprawności. Aby spełnić wymogi przepisów dotyczących klasy sprawności IE3 firma Emerson przeprojektowała swoje silniki, aby zaoferować jeszcze mniejsze straty niż w wersjach IE2. Korzyścią dla użytkowników końcowych jest znaczne obniżenie kosztów eksploatacji w cyklu życia silnika klasy sprawności IE3, a także niższa emisja związków węgla.

Mattei 1_m
Wybierając dostawcę dla swojej gamy sprężarek powietrza, firma Mattei stwierdziła, że pod uwagę bierze jakość i cenę oferowanych silników, ale także ocenia postrzeganie marki na rynku. Jeśli jest to marka o uznanej pozycji, wtedy firma może być pewna jakości sprzedawanych komponentów. Ponadto Mattei twierdzi, że kolejną znaczną zaletą stosowania produktów Emerson jest możliwość lepszego dostosowania silników do wymagań podzespołu.
Mattei produkuje około 6500 sprężarek rocznie, od bardzo małych (1,5 do 18 kW) po bardzo duże (110 do 250 kW). Emerson dostarcza Mattei silniki klasy IE3 do średniego zakresu pomiędzy 37 a 110 kW, co przekłada się na około 40–50 sztuk miesięcznie.

 

Źródło: Emerson

Authors

Related posts

Góra
English