Oxoviflex – plastyfikator przyszłości

Oxoviflex1_m

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn rozszerzyła swoje portfolio o pierwszy polski plastyfikator nieftalanowy Oxoviflex.
To odpowiedź na rosnące zainteresowanie rynku przetwórstwa PCW innowacyjnymi produktami. Dzięki najnowocześniejszej w tej części Europy instalacji do produkcji plastyfikatorów, kędzierzyńska spółka będzie mogła produkować 50 tysięcy ton Oxoviflexu rocznie.
W środę 29 kwietnia Grupa Azoty ZAK oficjalnie oddała do użytku nową instalację plastyfikatorów nieftalanowych o docelowym budżecie ponad 40 mln zł. Gościem uroczystości był Minister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński.

SONY DSC

SONY DSC

Instalacja, która powstała przy zastosowaniu polskiej myśli technologicznej jest doskonałym przykładem udanej współpracy między polskim biznesem, a nauką i dowodem na to, że kędzierzyńskie Azoty do realizacji planów inwestycyjnych wykorzystują nasz największy kapitał – kapitał ludzki. Cieszę się, że jedyna taka instalacją w naszej części Europy powstanie właśnie na Opolszczyźnie, przyczyniając się do dalszego rozwoju nowoczesnego przemysłu w regionie – powiedział Włodzimierz Karpiński, Minister Skarbu Państwa.
Segment OXO jest dla nas bardzo ważny. Nowa strategia handlowa tego biznesu to  przykład na to, że chcemy być innowacyjni nie tylko technologicznie, ale także pod względem konkurencyjności na rynku europejskim. Dzięki temu wspólnie – my jako Grupa Azoty oraz nasi partnerzy – osiągniemy sukces – powiedział Paweł Jarczewski, Prezes Zarządu Grupy Azoty.
Produkt nie podlega ograniczeniom prawnym i aplikacyjnym – jest bezpieczny. Wśród plastyfikatorów ogólnego zastosowania Oxoviflex jest jednym z  najnowocześniejszych. Wyróżnia go nie tylko doskonała jakość, ale też konkurencyjność cenowa wobec innych, obecnych na rynku produktów tego typu.
Oxoviflex to wymierny efekt współpracy naszych technologów z naukowcami z Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia”. To innowacyjny produkt o wysokim potencjale rynkowym. Jest nowoczesny, bezpieczny i konkurencyjny – podkreślił Adam Leszkiewicz, Prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK.
Plastyfikatory stosowane są wszędzie tam, gdzie od PCW i produktów z niego wytwarzanych wymagana jest elastyczność i giętkość. Bez nich obróbka tworzywa byłaby praktycznie niemożliwa. Najnowszy produkt z portfolio kędzierzyńskich zakładów azotowych może być z powodzeniem stosowany do produkcji całej gamy wyrobów z PCW tj: wykładzin, tapet winylowych, giętkich rur, izolacji i otulin kablowych, sztucznych skór czy folii i opakowań. W odróżnieniu od plastyfikatorów ftalanowych może być również stosowany przy produkcji wyrobów mających kontakt z żywnością czy zabawek dla dzieci.
Oxoviflex został już dostrzeżony i doceniony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, która nadała mu tytuł Polskiego Produktu Przyszłości.

 

Źródło: Grupa Azoty

Authors

Related posts

Góra
English