Universal Robots ogłasza wyniki finansowe za 2014 rok

UR5_Fingers_21_m 

Universal Robots – duński producent robotów, opublikował roczny raport finansowy za 2014 rok. Firma zwiększyła dochody, aż o 70 procent, osiągając 218 milionów DKK (duńskich koron) i podwoiła zysk, który wyniósł 31 milionów DKK.

Universal Robots jest na drodze do osiągnięcia celu, jakim jest podwajanie rocznych obrotów w okresie od 2014 do 2017 roku.

Pierwszy kwartał 2015 rozpoczął się obiecująco. Mamy nadzieję, że będzie to kolejny rok silnego wzrostu. W tym roku skupiamy się na zwiększeniu sprzedaży naszego nowego robota UR3, który został przyjęty z ogromnym zainteresowaniem przez branżę przemysłową m.in. podczas premiery na targach w Szanghaju i Chicago w marcu, jak i na targach w Hannoverze w kwietniu – mówi Enrico Krog Iversen, prezes Universal Robots.

Zarząd Universal Robots kontynuuje strategię dotyczącą osiągnięcia dochodu w wysokości miliarda DKK w sprawozdaniu finansowym za rok 2017. Cel ten ma zostać osiągnięty poprzez inwestycje zarówno w rozwój nowych produktów, jak i ich marketing oraz sprzedaż.

 

Nowe biura i zwiększenie liczby pracowników

Globalny rozwój będzie również wspierany przez wzmocnienie obecności regionalnej. Dla Universal Robots ważne jest aby zarówno dystrybutorzy, jak i klienci końcowi mogli być bliżej firmy. Do końca 2015 roku zostaną otwarte nowe biura w Stanach Zjednoczonych, w Ameryce Południowej, jak również w Europie.

W 2014 roku zatrudniliśmy 50 nowych pracowników. W 2015 spodziewamy się powiększenia naszej firmy o kolejne 50 osób, zarówno w siedzibie głównej w Odense, jak i w biurach regionalnych – powiedział Enrico Krog Iversen.

 

UNIVERSAL ROBOTS ApS

Universal Robots jest wynikiem wielu lat badań w obszarze robotyki. Portfolio produktowe zawiera współpracujące ramiona robotyczne UR3, UR5 oraz UR10 – nazwane tak ze względu na swoją masę udźwigu. Od momentu wejścia na rynek pierwszego robota UR w grudniu 2008 roku, firma odnotowała znaczący wzrost w obszarze przyjaznych w użytkowaniu robotów, a obecnie sprzedaje swoje produkty w ponad 50 krajach na całym świecie. Przeciętny okres zwrotu z inwestycji dla robotów UR jest najkrótszym w przemyśle i wynosi jedynie 195 dni. Siedziba firmy znajduje się w Odense w Danii, gdzie prowadzone są wszystkie działania rozwojowe oraz proces produkcji. Globalny cel sprzedażowy Universal Robots to podwojenie przychodu każdego roku w latach 2014–2017.

 

Źródło: Universal Robots

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English