Wbicie łopaty na budowie zakładu GSS

GSS_m

Amerykańska firma Global Steering Systems oficjalnie rozpoczęła budowę nowego zakładu, który powstanie przy ul. Północnej w Opolu. Będzie produkować układy kierownicze i docelowo zatrudni ok. 200 osób.

 Amerykański inwestor zamierza w budowę fabryki w Opolu zainwestować 27 mln zł. We czwartek 16.04 od symbolicznego wbicia pierwszej łopaty oficjalnie rozpoczęła się realizacja inwestycji.  Na uroczystość oprócz przedstawicieli inwestora, przybyli również przedstawiciele władz państwowych, samorządu województwa opolskiego, władz miasta Opola oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

W czerwcu ubiegłego roku firma Global Steering Systems otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie opolskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zakład zostanie zbudowany na 2- hektarowej działce.

Mieliśmy wiele różnych opcji, gdzie moglibyśmy zainwestować i prowadzić nasz biznes. Myśleliśmy o Rumunii, Hiszpanii, Niemczech. Trzy lata temu przyjechaliśmy tutaj. Przyglądaliśmy się kilku regionom w Polsce. Wybraliśmy Opole, dlatego że ludzie z którymi się spotkaliśmy obiecali nam wiele rzeczy i dotrzymali słowa. Wszyscy z którymi się spotkaliśmy, pytali nas, w czym mogą nam pomóc – mówił podczas uroczystości Larry Finell, dyrektor naczelny GSS Holdings.

Jest nam niezmiernie miło, że zdecydowaliście się na Europę, na Polskę, ale przede wszystkim na Opolszczyznę. Dołożymy wszelkich starań, by Wasza firma czuła się u nas dobrze – zapewnił Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. – Nasi pracownicy nadal pozostają  do Państwa dyspozycji.

Układy kierownicze produkowane przez Global Steering Systems znajdują zastosowanie zarówno w samochodach osobowych i terenowych, jak i w pojazdach dostawczych oraz ciężarówkach. Firma produkuje podzespoły do samochodów z silnikami spalinowymi, a także do nowoczesnych pojazdów zasilanych energią elektryczną.
Global Steering Systems ma swoją siedzibę w Watertown w stanie Connecticut (USA), i może się pochwalić 50-letnią tradycją. Przez ten czas firma przeszła liczne zmiany nazwy, mając kilku właścicieli. Obecnie układy kierownicze wytwarzane przez GSS są montowane w pojazdach światowych marek: Ford, Chrysler, Volkswagen, Fiat oraz Tesla.
Do tej pory przedsiębiorstwo działało głównie na rynku amerykańskim oraz chińskim. Teraz, dzięki fabryce w Opolu, chce dostarczać podzespoły także dla producentów samochodów, których zakłady zlokalizowane są w Europie.

Źródło: Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki

Authors

Related posts

Góra
English