Poltarex zwiększa efektywność zarządzania grupą tartaków, wdrażając IFS Applications

Poltarex
Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Poltarex, jedno z wiodących na polskim rynku przedsiębiorstw z przemysłu drzewnego, wdrożyła system IFS Applications w celu usprawnienia procesów w takich obszarach, jak finanse, dystrybucja i produkcja.
Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Poltarex specjalizuje się w produkcji i sprzedaży tarcicy iglastej, liściastej oraz elementów architektury ogrodowej. Spółka posiada sześć zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w województwie pomorskim. Ponad 50% produkcji trafia na eksport, przede wszystkim na rynki europejskie.
W celu usprawnienia zarządzania rozproszoną geograficznie organizacją zarząd firmy Poltarex zdecydował się na wdrożenie systemu IFS Applications jako centralnego, zintegrowanego rozwiązania do zarządzania przedsiębiorstwem.
Wdrażając system IFS Applications, firma Poltarex osiągnęła założony cel, którym był zunifikowany system IT z kompleksową bazą danych z zakresu finansów, dystrybucji i produkcji. Rozwiązanie wdrożono w sześciu zakładach produkcyjnych firmy, wspomagając tym samym szczegółową analizę danych na poziomie pojedynczych zakładów przy jednoczesnym usprawnieniu zarządzania danymi przez centralę firmy.
Wybraliśmy system IFS Aplications przede wszystkim ze względu na jego elastyczność, która zapewnia obsługę niestandardowych procesów produkcyjnych bez konieczności wprowadzania wielu modyfikacji – powiedział Marek Kubiak, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego Poltarex. –Dzięki wdrożeniu systemu zyskaliśmy możliwość bezpośredniego dostępu do aktualnych danych dotyczących wszystkich realizowanych zleceń oraz wyników uzyskiwanych w naszych zakładach produkcyjnych.
Jest nam bardzo przyjemnie, że firma Poltarex dołączyła do grona naszych klientów – powiedział Marcin Taranek, prezes IFS CEE. – Rozwiązania firmy IFS wspierają działalność wielu przedsiębiorstw w przemyśle drzewnym. Cieszymy się, że nasze doświadczenie w branży pozwoli firmie Poltarex na dalszy, efektywny rozwój.

O firmie Poltarex
Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Poltarex Sp. z o.o. prowadzi działalność od roku 1975, początkowo jako przedsiębiorstwo państwowe, a od 1994 roku, po prywatyzacji, jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Podstawą działalności firmy Poltarex jest produkcja i sprzedaż na rynek krajowy i eksport tarcicy iglastej, liściastej oraz elementów architektury ogrodowej. Poltarex posiada 6 tartaków zlokalizowanych w zachodniej części województwa pomorskiego. Łączny roczny przerób drewna wynosi ponad 240 tys. m³. Ponad 50% produkcji trafia na eksport, przede wszystkim na rynki w Niemczech, Francji i Japonii. Więcej informacji: www.poltarex.pl.

 

Źródło: IFS

Authors

Related posts

Góra
English