Technologie kosmiczne i morskie – konferencja IRMAST 2015

PG ETI_m

Międzynarodowa Konferencja IRMAST 2015 odbywa się dziś i jutro na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG. W dniach 2324 kwietnia ludzie nauki i biznesu rozmawiać będą o przemyśle kosmicznym, satelitarnym i morskim. Organizatorami wydarzenia są Polska Agencja Kosmiczna i Politechnika Gdańska.
Oficjalne otwarcie 1st International Conference on Innovative Research and Maritime Applications of Space Technology (IRMAST) nastąpi w czwartek 23 kwietnia o godz. 9. Udział w inauguracji wydarzenia zapowiedzieli Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, prof. Marek Banaszkiewicz – Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej oraz prof. Edmund Wittbrodt – Senator Rzeczypospolitej Polskiej.
Tematem konferencji są innowacyjne badania i morskie zastosowania technologii kosmicznych.  Podjęta tematyka wynika m.in. z faktu lokalizacji siedziby Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA w Gdańsku.
Pierwszego dnia IRMAST odbędzie się sesja plenarna i sesje towarzyszące. Drugiego dnia o godz. 12 organizowany jest panel biznesowy w formie obrad okrągłego stołu. Jego celem jest integracja środowiska biznesowego związanego z przemysłem kosmicznym i satelitarnym. Tuż po obradach podpisane zostanie porozumienie o współpracy Politechniki Gdańskiej z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK PAN).
O godz. 14 sygnatariusze porozumienia i uczestnicy konferencji otworzą w Dziedzińcu im. Jana Heweliusza dwie ekspozycje. Pierwsza z nich przedstawia dorobek wybitnego gdańskiego astronoma Jana Heweliusza. Wystawę przygotowało Muzeum Historii Miasta Gdańska. Wcześniej była prezentowana w Brukseli.
Druga wystawa poświęcona jest pierwszemu polskiemu satelicie naukowemu BRITE-PL, fascynujące  eksponaty związane z tym tematem użyczyło CBK PAN.
Partnerami konferencji są: Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Jeppesen A Boeing Company, Komitet Akustyki PAN oraz Stowarzyszenie Geodetów Polskich. Więcej informacji  i szczegółowy program konferencji znaleźć można na stronie internetowej IRMAST.

 

Źródło: Politechnika Gdańska

Authors

Related posts

Góra
English