Wiertarka pionowa Biesse Brema EKO 2.1

biesse_wiert_fot_4_m

Biesse wprowadził do oferty uniwersalną, kompaktową wiertarkę pionową Brema EKO 2.1, która ma możliwość produkcji formatek o różnych wymiarach z dużą wydajnością, na małej powierzchni.

Z obserwacji rynku i problemów zgłaszanych przez producentów mebli w Polsce wynika, że jednym z wąskich gardeł, które nie pozwala na efektywną produkcję, jest obróbka formatek płytowych polegająca na frezowaniu, nutowaniu, wierceniu oraz klejeniu i montażu kołków. Wielu stolarzy wszystkie te operacje wykonuje na osobnych stanowiskach obróbczych i maszynach, które zajmują wiele miejsca w zakładzie i wymagają obsługi przez kilku pracowników, a do tego sprawnej logistyki pomiędzy kolejnymi gniazdami obróbczymi. A przecież można ten problem rozwiązać w bardzo prosty sposób.

biesse_wiert_fot_3_m

 

Jedna maszyna zamiast wielu

Kompaktowa wiertarka, jaką jest najnowszy model Biesse, to jedna odpowiedź na wiele problemów – uważa Tadeusz Jóźwik z firmy Teknika, największego dystrybutora włoskich maszyn w Polsce. – Oszczędzamy nie tylko miejsce w hali produkcyjnej, której koszt utrzymania jest bardzo wysoki, ale również unikamy problemów w zakresie przeładunku formatek na kolejne maszyny do obróbki, ratując je często przed uszkodzeniem w trakcie niewłaściwego transportu.

Głównym atutem Brema EKO 2.1 jest to, że wprowadzono w niej obróbkę formatek w pozycji pionowej. Dzięki temu stworzono maszynę, która zajmuje o 50 proc. mniej powierzchni w porównaniu z innymi urządzeniami o podobnych funkcjach. Taki układ maszyny pozwala również na obróbkę nawet tych formatek, które charakteryzują się bardzo delikatnym wykończeniem powierzchni np. lakierowanych czy uszlachetnionych cennym fornirem.

biesse_wiert_fot_2_m

 

Dokładny pomiar i niezwykła precyzja

Na uwagę zasługuje innowacyjny system przeciwciśnienia oraz dwa zaciski, które utrzymują formatki w odpowiedniej pozycji. Zaciski wyposażone są dodatkowo w system detekcji grubości płyt, pozwalający maszynie na korektę błędów wymiarowych w czasie rzeczywistym, a co za tym idzie bezbłędne wykonanie operacji w osi Z. Dokładność obróbki i korektę w osi Y zapewnia natomiast górny sensor odczytujący wysokość formatki, składający się z dwóch fotokomórek. Z kolei skaner laserowy wykrywa koniec wprowadzanego do maszyny elementu i kompensuje błędy wymiarowe w odniesieniu do obróbki w osi X.

 

Wysoka wydajność bez przezbrojeń

Kolejną zaletą, podnoszącą efektywność pracy zakładu realizującego krótkie serie pod indywidualne zamówienie, a w rezultacie przynoszącą znaczne oszczędności, jest  szybkie przezbrojenie maszyny.

Realizacja kilku różnych zamówień mebli na tradycyjnej wiertarce nie byłaby możliwa bez przezbrajania maszyny – zauważa Tadeusz Jóźwik. – Zastosowanie w wiertarce Brema EKO 2.1 ośmiomiejscowego magazynka narzędziowego pozwala nie tylko na elastyczną produkcję, lecz także na wykonanie wielu czynności, takich jak: frezowanie, wiercenie, nutowanie, klejenie i montaż kołków w jednym przejściu.

 

Źródło: Forestor Communication

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English