Bezkolizyjne cofanie z ELOback2 Easy

Elokon_m
Prosty, przyjazny dla użytkownika i w atrakcyjnej cenie – taki jest nowy system wspomagający cofanie od firmy ELOKON Logistics. Przeznaczony specjalnie dla wózków widłowych ELOback2 Easy miał swoją premierę podczas targów LogiMAT 2015.
ELOback2 Easy to uniwersalny system bezkolizyjnego cofania, ułatwiający pracę operatorów i zmniejszający ryzyko wypadków podczas manewrów oraz jazdy do tyłu. Dzięki swej prostej budowie to w pełni funkcjonalne, a zarazem budżetowe rozwiązanie, które jest alternatywą dla droższych i bardziej zaawansowanych systemów.
ELOback2 Easy przeznaczony jest dla małych i średnich wózków widłowych i sprawdzi się w większości typowych magazynów oraz w zastosowaniu zewnętrznym. Działanie systemu opiera się na montowanym z tyłu wózka czujniku ultradźwiękowym, który wykrywa przeszkody w odległości do 3,5 metra. Z kolei umiejscowiony w kabinie panel ostrzega operatora za pomocą dźwiękowych i optycznych sygnałów o niebezpieczeństwie. Dzięki temu system stanowi praktyczną pomoc w manewrowaniu pojazdem i pomaga zminimalizować ryzyko kolizji między wózkiem a innymi obiektami bądź pieszymi. Sygnały ostrzegawcze zostały zaprojektowane w ten sposób, by informować operatora o zagrożeniu, jednocześnie nie zakłócając jego pracy i nie obniżając wydajności.

 

Źródło: ELOKON Logistics

Authors

Related posts

Góra
English