Oficjalne otwarcie Centrum Usług Wspólnych (GBS) w Tychach

Opel-Tychy-293781_m

Oficjalne otwarcie Centrum Usług Wspólnych (GBS) w Tychach. Na zdjęciu od lewej: Jerzy Majchrzak, dyrektor Departamentu Innowacji i Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki; Stefan Hoffmann, wicedyrektor Europejskiego Centrum Usług Wspólnych; Anna Polak-Kocińska, wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych; Andrzej Dziuba, Prezydent Tychów oraz Ulrich Schumacher, wiceprezes Grupy Opel ds. personalnych i dyrektor ds. stosunków pracy

W obecności Jerzego Majchrzaka, dyrektora Departamentu Innowacji i Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki, oraz Ulricha Schumachera, wiceprezesa Grupy Opel ds. personalnych i dyrektora ds. stosunków pracy, otwarto nowe Centrum Usług Wspólnych w Tychach. Centrum będzie obsługiwać ponad 20 lokalnych jednostek firmy Opel/Vauxhall w Europie i stanie się miejscem pierwszego kontaktu dla pracowników we wszystkich sprawach kadrowo-płacowych. Będzie zajmowało się również zarządzaniem danymi, rozliczeniami delegacji oraz szkoleniami. Do tej pory w Centrum zatrudniono 90 konsultantów (docelowo będzie ich 120).
Bardzo cieszymy się z faktu, że General Motors rozszerza zakres swojej aktywności biznesowej w Polsce i nie ogranicza się do tradycyjnej działalności związanej z produkcją samochodów. Nowe centrum usług wspólnych oznacza nowe miejsca pracy dla mieszkańców regionu. To kolejny dowód głębokiego zaangażowania GM w Polsce oraz potwierdzenie, że dzięki wysiłkom Ministerstwa Gospodarki powstało środowisko przyjazne dla inwestorów — podkreślił Jerzy Majchrzak podczas ceremonii otwarcia.
Ulrich Schumacher, wiceprezes Grupy Opel ds. personalnych i dyrektor ds. stosunków pracy, dodał: – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zdołaliśmy skupić ważną część naszych usług na rzecz Europy właśnie w Polsce. Ta inwestycja to kolejny dowód potwierdzający ważną rolę, jaką odgrywa Polska w międzynarodowej sieci firmy Opel/Vauxhall.
Nowo otwarte Centrum Usług Wspólnych General Motors stanowi część GM Manufacturing Poland i znajduje się na terenie zakładu w Tychach. GM Manufacturing Poland zatrudnia obecnie 3900 osób w trzech oddziałach: zakładzie produkującym samochody w Gliwicach, fabryce silników w Tychach oraz nowo otwartym Centrum Usług Wspólnych w Tychach. W drugiej połowie tego roku zakład w Gliwicach rozpocznie produkcję Opla Astry nowej generacji. Ponadto w zakładzie w Tychach produkowana będzie nowa rodzina silników.

 

Źródło: Opel

Authors

Related posts

Góra
English