Eaton wprowadza dotykowy interfejs nowej generacji

Eaton_XV300_m

Najnowsze urządzenia HMI/PLC z serii XV300 zaprezentowano w Hanowerze. Wyposażone w pojemnościowe ekrany wysokiej rozdzielczości z obsługą wielopunktowego dotyku i obsługą gestów.

Spółka Eaton, działająca w branży zarządzania energią, prezentuje na Targach w Hanowerze nową generację wydajnych urządzeń HMI/PLC, które mogą zwiększać opłacalność nowoczesnej produkcji poprzez zastosowanie kolejnej generacji rozwiązań produkcyjnych. Goście stoiska C63/69 w Hali 11 będą mieli okazję zobaczyć najnowsze propozycje z serii XV300 wyposażone w pojemnościowe ekrany wysokiej rozdzielczości i rozwiązania w zakresie Embedded Processing Technology.

Dzięki dużym ekranom, solidnej konstrukcji, intuicyjnej obsłudze i konkurencyjnemu wskaźnikowi ceny do wydajności urządzenia z serii XV300 oferują konstruktorom maszyn i systemów nowe opcje tworzenia prostszych, bardziej kompaktowych i tańszych rozwiązań. Poza tym nowe urządzenia mają stylowy i atrakcyjny wygląd, czyli coś, co stanowi coraz bardziej pożądaną cechę w sektorze przemysłowym.  Kontrola gestów gwarantowana przez technologię multi-touch, wykorzystywana w serii XV300, w połączeniu z wysoką dokładnością ekranu dotykowego ułatwia intuicyjną obsługę i szybsze poznawanie nowych funkcji, a to sprzyja bardziej efektywnej interakcji maszyny i człowieka.  Wysoka wydajność systemu i potężny procesor graficzny pozwalają korzystać z interfejsów użytkownika, które niejednokrotnie przekraczają oczekiwania dzisiejszych użytkowników końcowych. Chodzi o cechy takie jak szybkie zmiany na ekranie czy zintegrowane elementy mutlimedialne – np. wideo, pliki PDF czy treści on-line. Operacje, które stały się powszechne za sprawą smartfonów i tabletów, można implementować bezpośrednio na urządzenia z serii XV300. Jest to istotna korzyść nie tylko dla konstruktorów maszyn i systemów, ale także użytkowników końcowych.

Zestawy Eaton HMI/PLC z serii XV300 oferowane są obecnie z ekranami o przekątnej 7 i 10,1 cali. Płaskie bezodblaskowe szkło ochronne montowane na ekranach ma specjalny, łatwy w utrzymaniu design, który umożliwia porządne czyszczenie nawet z wykorzystaniem silnych detergentów. Dzięki temu urządzenia doskonale nadają się do wykorzystania praktycznie w każdym sektorze przemysłu, nie wykluczając branży spożywczej. Dostępna jest specjalna opcja montażowa w tylnej części, dzięki czemu można montować urządzenie na płaszczyznach, za zamkniętymi drzwiami i na konsolach operacyjnych. Wszystkie modele można instalować w pionie i w poziomie.

Urządzenia XV300 można wykorzystywać jako panele operacyjne HMI oraz zestawy HMI/PLC ze zintegrowaną funkcją PLC. Jako uzupełnienie oferty Eaton proponuje nowe oprogramowanie projektowe i wizualizacyjne Galileo 10. Wspomaga ono funkcjonalność produktów z gamy XV300. Dzięki szerokiemu zakresowi zintegrowanych protokołów komunikacyjnych oprogramowanie to jest kompatybilne z większością dostępnych obecnie sterowników.

Programowanie PLC opiera się na systemie CoDeSys, który jest całkowicie zgodny z międzynarodowym standardem IEC 61131. Eaton oferuje dwie wersje oprogramowania XSoft-CoDeSys: 2 lub 3, by użytkownicy mogli dostosować aplikację do swoich potrzeb i realizować nowe projekty w oparciu o najnowsze standardy.

Aby uprościć „networking” i integrację, urządzenia XV300 oferują szeroką gamę interfejsów. Standardowo obejmuje ona Ethernet, USB (typu host i device), RS232, RS485 i CAN. Dostępne są także opcje pozwalające na połączenie z systemami Profibus DP/MPI/PPI i innowacyjnym systemem komunikacyjnym SmartWire-DT opartym na filozofii Eaton Lean Solution. Urządzenia XV300 wyposażone zostały dodatkowo w drugi niezależny interfejs Ehternet, by ułatwić bezpieczne oddzielenie poziomu kontroli od poziomu sterowania.

Do poszerzenia pamięci wewnętrznej lub bezproblemowego pobierania aktualizacji można korzystać ze standardowej karty pamięci SD. Istnieje możliwość uruchomienia i korzystania z całego systemu za pośrednictwem tejże karty.

 

www.eaton.eu.

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English