Volkswagen zwiększy zatrudnienie w Poznaniu o nawet 900 osób

Autodesk VRED Professional 2014 SR1-SP7
Volkswagen Poznań zwiększy zatrudnienie o nawet 900 osób w związku z pozytywnym odbiorem przez rynek nowej generacji Volkswagena Caddy, produkowanej wyłącznie w poznańskim zakładzie, poinformował dyrektor Zakładu Caddy w Poznaniu Dietmar Mnich.
– Po światowej premierze Caddy oraz Caddy Maxi i wstępnych prognozach wiemy, że musimy zwiększyć zatrudnienie w naszej fabryce w Poznaniu. Jeśli potwierdzą się prognozy zatrudnimy nawet 900 nowych pracowników – powiedział Mnich.
Pierwsi pracownicy zostaną zatrudnieni już w następnym kwartale tego roku.
Na początku lutego w Poznaniu odbyła się światowa premiera nowego VW Caddy. Niewiele później marka Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentowała najnowszą wersję pojazdu w wydłużonym wariancie – Maxi. Obydwa modele – zarówno VW Caddy, jak i VW Caddy Maxi produkowane będą wyłącznie w fabryce Volkswagena w Poznaniu. Volkswagen Poznań zainwestował ponad 23 mln euro, by przygotować fabrykę do produkcji nowych modeli, a seryjna produkcja rozpocznie się pod koniec maja.
Podczas premiery samochodu w Poznaniu członek zarządu Volkswagen Poznań Szymon Trzebiatowski informował agencję ISBnews, że Volkswagen chce utrzymać produkcję modelu Caddy w poznańskiej fabryce na poziomie co najmniej 150 tys. szt. rocznie w kolejnych latach, ale “ostrożnie liczy na więcej” w zależności od wzrostu gospodarczego.
Volkswagen Poznań to fabryka aut osobowych i komponentów. Spółka zatrudnia obecnie ponad 7.000 pracowników w trzech zakładach produkcyjnych (czwartym będzie budowana we Wrześni nowa fabryka), będąc tym samym największym pracodawcą w Wielkopolsce. Produkowane są tutaj różne wersje VW Caddy, VW Caddy Maxi, modelu VW Transporter, podzespoły oraz zabudowy specjalne. Poznańska fabryka to jedyna fabryka na świecie w której produkowane są modele VW Caddy oraz VW Caddy Maxi. W ubiegłym roku spółka wyprodukowała 175 tys. samochodów.
Po uruchomieniu produkcji we Wrześni oraz zwiększeniu zatrudnienia w fabryce w Poznaniu Volkswagen będzie zatrudniał łącznie blisko 11 tys. osób i produkował ok. 280 tys. aut rocznie.

 

Źródło: ISBnews

Authors

Related posts

Góra
English