Największa i najnowocześniejsza prasa narzędziowa w Europie

Neue Tryout-Presse fuer Audi-Werkzeugbau  in Neckarsulm

Dokładna symulacja warunków produkcji, jeszcze większa siła i wydajność. W narzędziowni zakładów Audi w Neckarsulm zaczęła funkcjonować jedna z najnowocześniejszych i największych w Europie pras narzędziowych typu Tryout. Minister Finansów i Gospodarki Badenii-Wirtembergii Nils Schmid, członek zarządu Audi AG ds. produkcji prof. dr Hubert Waltl i przewodniczący Rady Zakładowej Robert Rank, dokonali uroczystego uruchomienia nowego urządzenia. Audi zainwestowało w nie ponad dziesięć milionów euro, ponieważ nowe, wyposażone w tą prasę centrum ma zapewnić odpowiednie możliwości wytwarzania narzędzi produkcyjnych i wzmocnić pozycję zakładów w Neckarsulm.

Audi belohnt Belegschaft fuer Engagement

Nowa prasa narzędziowa Tryout znalazła najwłaściwsze miejsce u nas, w Badenii-Wirtembergii. Tutaj codziennie tworzymy mobilność. Badenia-Wirtembergia ma wszelkie podstawy do dumy ze swego przemysłu motoryzacyjnego. Naszym celem powinno być dalsze wzmacnianie naszej mocnej pozycji wśród konkurentów na światowym rynku premium – mówi Minister Finansów i Gospodarki Badenii-Wirtembergii, Nils Schmid.

W narzędziowni fabryki Audi w Neckarsulm codziennie powstają najnowocześniejsze i inteligentne narzędzia do produkcji wszystkich elementów karoserii. Prof. dr Hubert Waltl, członek zarządu Audi AG ds. produkcji podkreśla: – Wytwarzanie narzędzi produkcyjnych to jedna z naszych kluczowych kompetencji. To także zasługa zakładów w Neckarsulm, że nieprzerwanie zwiększamy nasze moce produkcyjne i że Audi, jako koncern, jest pionierem tym zakresie. Nowa prasa narzędziowa wydatnie podnosi jakość i wydajność naszych narzędzi i jest kolejnym krokiem na drodze ku jeszcze wyższej jakości naszych pojazdów.

Nowa prasa narzędziowa ma nacisk 2,5 tys. ton i waży 725 tys. kg. Odpowiada to ciężarowi 1400 egzemplarzy Audi A6. Dzięki niej, wytłacza się blaszane formy elementów karoserii. Jako jedyna ma specjalną formę, umożliwiającą tłoczenie dużych, pełnych powierzchni stalowych i aluminiowych. Nowa prasa, dzięki inteligentnym systemom mechatronicznym, może tłoczyć nawet skomplikowane formy i już podczas wdrażania procesów symuluje zgodne z realnymi, typowe dla produkcji seryjnej warunki.

Neue Tryout-Presse fuer Audi-Werkzeugbau  in Neckarsulm

Dzięki tej inwestycji, Audi wzmacnia zakłady w Neckarsulm i zabezpiecza lokalne miejsca pracy. Obecnie w dziale wytwarzania narzędzi w Neckarsulm pracuje blisko 500 pracowników. – Najnowocześniejsza technika oraz doskonale wykształceni i dobrze zmotywowani pracownicy to najlepsze uwarunkowania, by ciągle wprowadzać w życie nasze przewodnie hasło „przewaga dzięki technice – mówi przewodniczący Rady Zakładowej Norbert Rank.

Neue Tryout-Presse fuer Audi-Werkzeugbau  in Neckarsulm

Audi AG od wielu lat wytwarza precyzyjne narzędzia i środki produkcji. Należy zauważyć, że dział wytwarzania narzędzi Audi ma ważną pozycję w całym koncernie i wśród konkurencji. Potwierdzeniem tego są wyróżnienia, m.in. wielokrotne zwycięstwo w renomowanym konkursie Doskonałość w Produkcji – Excellence in Production – jako „Dział wytwarzania narzędzi roku“ oraz dwukrotne zdobycie Bawarskiej Nagrody Jakości. Narzędziownia w Neckarsulm odgrywa kluczową rolę także w ramach koncernu Audi. Realizuje cały łańcuch produkcji części blaszanych i dlatego w dużej mierze odpowiedzialna jest za wysoką jakość karoserii wszystkich modeli Audi. Ponadto produkuje narzędzia do tłoczenia i wytwarzania karoserii innych marek koncernu Volkswagen.

 

Źródło: Audi

 

Authors

Related posts

Góra
English