APS SA laureatką Innowacji 2014

APS 100_4991

Stoisko APS SA na targach Automaticon

 

Białostocka spółka Automatyka – Pomiary – Sterowanie SA znalazła się w gronie laureatów w regionalnym konkursie Innowacje 2014 organizowanym przez podlaski Kurier Poranny.

APS SA zwyciężyła w rankingu w kategorii „Usługa, firma średnia ” już po raz kolejny.

To sukces okupiony ogromną pracą naszych pracowników oraz firm z nami współpracujących – wszystkim serdecznie dziękuję za poświęcenie i zaangażowanie wykazane w ostatnich miesiącach – cieszy się Bogusław Łącki, prezes APS SA. – Werdykt kapituły konkursu dopinguje nas do dalszej pracy nad naszymi systemami, a jej efektem jest doskonalenie i optymalizacja stosowanych w firmie procesów biznesowych.

Tym razem do konkursu Kuriera Porannego i białostockiego oddziału Naczelnej Organizacji Technicznej APS SA zgłosiła dwa nowatorskie systemy informatyczne B2B: eDokumenty – do elektronicznego obiegu dokumentów wraz z systemem zarządzania przepływami pracy (Workflow) oraz zintegrowany z nim system Forte, stanowiący bazę transakcyjną nowego systemu informatycznego.

Systemy te automatyzują dwa procesy: realizacji zamówienia handlowego oraz proces nadzoru serwisowego nad instalacja wykonaną przez APS SA u klienta. W ramach projektu wdrożona została również technologia podpisu elektronicznego i elektronicznej wymiany danych, eliminująca w znacznym stopniu obieg dokumentacji w formie papierowej.

Ta inwestycja całkowicie zmieniła organizację pracy w naszej firmie – dodaje prezes Łącki. – Dzięki niej obsługa procesów biznesowych i komunikacyjnych jest realizowana elektronicznie i uwzględnia coraz większą mobilność naszych pracowników. Mamy świadomość tworzenia rzeczy ryzykownych – wszak bez ryzyka nie ma innowacyjności. Dlatego ta nagroda daje nam przekonanie, że warto walczyć z przeciwnościami by stworzyć organizację pracy opartą na współczesnych rozwiązaniach technologicznych.
APS SA jest firmą wdrażającą nowoczesne, zautomatyzowane technologie w przemyśle. Na podstawie własnych rozwiązań i pomysłów technicznych projektuje urządzenia pomiarowe i sterujące, czuwające nad procesami technologicznymi. Te urządzenia to m.in. systemy zasilania, sterowania i nadzoru, instalacje elektryczne, a także układy pomiarowe czy układy zabezpieczeń elektrycznych. Z takich technologii korzystają głównie elektrociepłownie, zakłady ciepłownicze, wodociągi, szpitale, oczyszczalnie ścieków, ale także przemysł spożywczy. Ze względu na tę specyfikę branży, każde realizowane przez spółkę zlecenie jest unikatowe.

W 2014 roku firma APS zautomatyzowała wiele różnych procesów przemysłowych w różnych gałęziach przemysłu, w oparciu o światowej klasy technologie informatyczne i narzędzia programistyczne z najwyższej półki.

Nagrodzeni w konkursie:

PRODUKCJA

  • I miejsce w kategorii Produkcja – Firma Duża – AC S.A.
  • I miejsce w kategorii Produkcja – Firma Średnia –  PLUM

Nagroda specjalna – za konsekwentne i kompleksowe wprowadzanie innowacji we wszystkie sfery funkcjonowania firmy otrzymało suwalskie przedsiębiorstwo MALOW

USŁUGI

  • I miejsce w kategorii Usługi – FIrma Średnia –  AUTOMATYKA POMIARY STEROWANIE
  • I miejsce w kategorii Usługi – Firma Mała – PHU OPTIMA PAWEŁ WYSZYŃSKI
  • I miejsce w kategorii Usługi – Firma Mikro – AQUAPONIKA

Nagroda w kategorii

MŁODZI DYNAMICZNI

otrzymały ją dwie firmy:

Nagroda WYNALAZCA ROKU tym razem przypadła TOMASZOWI CYBULKO dyrektorowi Centrum Badań i Rozwoju firmy AC S.A. wraz z zespołem CBiR

 

Źródło: APS SA/Strefa Biznesu

 

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English