Nowa hala Nifco już otwarta

Nifco rozbicie-beczki2-1024x643_m

Kagami-wari – japoński zwyczaj, ceremonialne rozbicie beczki z sake, który ma przynieść szczęście nowej inwestycji Nifco

 

Kagami-wari – japoński zwyczaj, ceremonialne rozbicie beczki z sake, ma przynieść szczęście i pomyślność nowej inwestycji Nifco Poland funkcjonującej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” w Świdnicy. W uroczystości otwarcia hali produkcyjnej uczestniczyli m.in. Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki, Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK”, Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy, przedstawiciele wykonawcy.

Budowa nowej hali trwała niespełna rok.

Kiedy wbijaliśmy pierwszą łopatę w marcu 2014, nowa hala była jeszcze tylko pomysłem – powiedział Siegfried Baier, prezes Nifco Poland – To miejsce, to nie jest tylko typowa hala produkcyjna, tutaj będziemy wprowadzać nowe technologie produkcyjne, będziemy mieli lakiernię umożliwiającą produkcję nowej gamy części, poza tym rozwijamy zarządzanie projektami i dział techniczny. To jest kluczowe, strategiczne miejsce dla Nifco – to właśnie stąd będziemy dalej rozwijać nasz biznes – dodał Siegfried Baier.

Nowa hala to możliwość zwiększenia produkcji i zatrudnienia. Już teraz w Nifco Poland pracuje blisko 400 osób. Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki, podkreślała, że wspomaganie rozwoju przedsiębiorstw opartego na wiedzy to priorytet ministerstwa.

Przygotowujemy nową strategię polityki gospodarczej kraju na najbliższe lata. Bardzo duży nacisk kładziemy na innowacyjność. Chcemy wspierać firmy tak, aby powstające nowe miejsca pracy także były związane z kreatywnością, aby powstawały Centra Badań i Rozwoju. W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój dysponować będziemy kwotą ponad 10 miliardów euro, które będą dostępne właśnie dla inwestorów, dla firm, które będą chciały rozwijać działalność innowacyjną – mówiła Ilona Antoniszyn -Klik.

Uczestnicy uroczystości otwarcia podkreślali że nowa hala ważna jest nie tylko dla Nifco, ale ma wpływ na rozwój całego regionu.

Dobrze jest widzieć, jak japońska firma, która zdecydowała się zainwestować w Polsce rośnie, rozwija się, tworzy miejsca pracy, wpływa na lokalną społeczność i gospodarkę. Gratuluję konsekwentnego rozwoju i życzę, aby trwał nadal – podkreślała Barbara Kaśnikowska, prezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. Wręczając pamiątkowy agat, którego nazwa pochodząca z greki, oznacza tworzący dobro, dodała – Nifco jest właśnie takim inwestorem, który tworzy i szerzy dobro w tym regionie.

Koncern Nifco powstał w 1967 roku, dziś ma kilkadziesiąt fabryk, w 14 krajach Azji, Ameryki i Europy, zatrudnia ponad 8 tysięcy pracowników. Nifco to japoński potentat części dla przemysłu samochodowego. Produkuje plastikowe elementy dla takich firm jak: Ford, Suzuki, Skoda, Porsche, Hyundai, Toyota. W Polsce firma obecna jest od 2006 roku, gdy fabrykę zlokalizowano w świdnickiej podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”. Od tego czasu firma Nifco otrzymała pięć zezwoleń na prowadzenie działalności na terenie WSSE. Łączny koszt inwestycji to prawie 140 mln złotych. Firma zadeklarowała zatrudnienie blisko 450 nowych pracowników.

 

Źródło: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna

 

 

 

Authors

Related posts

Góra
English