JAKOŚĆ ROKU 2015 dla PCO S.A. – potwierdzenie ubiegłorocznego Złota

???????????????????????????????

W dniu 23 marca 2015 roku na Gali JAKOŚĆ ROKU firma PCO otrzymała statuetkę JAKOŚĆ ROKU ZŁOTO za Zminiaturyzowane Gogle Noktowizyjne PNL-2AD/M „SZPAK”.

PNL-2AD/M „SZPAK” mają czarno-biały system wyświetlania, co gwarantuje wyższą rozróżnialność szczegółów o 20% od klasycznej noktowizji. Mają uniwersalne mocowanie, przystosowane do montażu na każdym typie hełmu dla wojsk lądowych. Wbudowany oświetlacz podczerwieni umożliwia widzenie w warunkach absolutnej ciemności. Mają dwa źródła zasilania: w zestawie gogli oraz pojemnik mocowany z tyłu hełmu. Przyznane wyróżnienie dla gogli noktowizyjnych PNL-2AD/M „SZPAK” potwierdza najwyższą jakość i innowacyjność dla wyrobu stworzonego i produkowanego przez PCO.

Statuetki JAKOŚĆ ROKU otrzymują firmy, które w swojej działalności odznaczają się projakościowym podejściem do prowadzenia działalności i zarządzania.

Gala z uroczystym wręczeniem nagród odbyła się w ramach I Europejskiego Kongresu Jakości pod hasłem przewodnim „JAKOŚĆ. Nowa perspektywa”.

Organizatorem konkursu JAKOŚĆ ROKU 2015 jest Fundacja Qualitas Europejskie Centrum Promocji Dobrych Praktyk Biznesowych. JAKOŚĆ ROKU to największy w Polsce konkurs promujący jakość, organizowany od 2005 roku.

 

PCO jest czołowym krajowym producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Oferta spółki obejmuje, zarówno wyposażenie indywidualne żołnierza, jak i wozów bojowych. PCO zajmuje się również prowadzeniem prac badawczo-rozwojowych i wdrożeniowych. Spółka PCO należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. PGZ konsoliduje docelowo ponad 30 firm (z branży zbrojeniowej, stoczniowej, offshore i nowych technologii) z rocznymi obrotami rzędu 4,5 mld zł oraz przeszło 16 tysiącami pracowników. W efekcie konsolidacji powstanie jeden z największych koncernów obronnych w tej części świata – lider przemysłowy w procesie modernizacji polskiej armii.

 

Źródło: PCO

Authors

Related posts

Góra
English