Firma Seco poszerza system frezowania Minimaster Plus o końcówki z krótszymi rowkami

Seco 5631_HQ_IMG_Minimaster_Plus_Heads_Background_1_m
Firma Seco nieustannie rozwija popularny system frezowania Minimaster Plus z wymiennymi końcówkami. Najnowszym rozwiązaniem są końcówki skrawające z krótszymi rowkami do pracy przy dużych siłach skrawania. Zwiększają one prędkość usuwania metalu w obróbce zgrubnej i półwykańczającej.
Nowe końcówki mają wszystkie cechy konstrukcyjne i zalety dotychczasowych końcówek dostępnych w systemie, lecz są wyposażone w krótsze rowki (0,7 × D zamiast 1,2 × D). Zwiększa to ich stabilność i powoduje, że najnowsze frezy doskonale nadają się do wymagających zastosowań i obróbki 5-osiowej. Idealnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy promieniowa głębokość skrawania jest większa niż osiowa, odwrotnie niż w przypadku końcówek o dłuższych rowkach.

Seco 5631_012628_HQ_IMG_Minimaster_Plus_m
Podobnie jak wcześniejsze frezy, wersje z krótszymi rowkami są dostępne w dwóch gatunkach do obróbki wszystkich typów materiałów oraz w geometriach E i M, zapewniających gładkie skrawanie. Końcówki mogą mieć średnicę 10 mm, 12 mm i 16 mm oraz promienie naroża od 0,4 mm do 3,1 mm, by zaspokoić różne wymagania projektowe. Dostępne są również końcówki kątowe i kuliste wyposażone w wewnętrzne kanały chłodziwa.
System Minimaster Plus jest przeznaczony do obróbki ogólnej w branży lotniczej, energetycznej, motoryzacyjnej, medycznej oraz form i matryc. Z łatwością skrawa stal, stal nierdzewną, żeliwo, aluminium i inne materiały trudne w obróbce, a także sprawia, że ponowny pomiar długości narzędzia nie jest już konieczny.
Jedną z najbardziej znamiennych cech systemu jest precyzyjny interfejs między wymiennymi końcówkami z węglika i stalowymi oprawkami. Końcówki mają wewnętrzny gwint i zewnętrzny stożek, a oprawki są wyposażone w wewnętrzny stożek z gwintowanym kołkiem centralnym, który zapewnia niezawodność i stabilność, a także bicie na poziomie około 10 mikrometrów.
Dodatkowo ogranicznik osiowy w oprawce zwiększa powtarzalność i produktywność, ponieważ umożliwia wymianę końcówki bez zdejmowania narzędzia z wrzecion obrabiarki. Po wymianie końcówki zmienia położenie osiowe w zakresie 25 mikrometrów.

 

Źródło: Seco Tools (Poland)

Authors

Related posts

Góra
English