3M drugi rok z rzędu z tytułem Najbardziej Etycznej Firmy Świata

nagrody_3m_reputacja_2014_2015_m
W szybko zmieniającym się świecie międzynarodowego biznesu nie wystarczy pisemny kodeks etyki, żeby firma prowadziła działalność we właściwy sposób. Właśnie dlatego Instytut Ethisphere, globalny lider w dziedzinie definiowania i promowania etycznych praktyk biznesowych, po raz drugi przyznał firmie 3M tytuł Najbardziej Etycznej Firmy Świata w 2015 roku. W ten sposób uhonorował wpływ, jak 3M wywiera na świat biznesu poprzez pielęgnowanie kultury etyki i przejrzystości na każdym szczeblu firmy.
W 3M przestrzeganie naszego kodeksu postępowania to wysiłek zespołowy oraz zobowiązanie, które podejmujemy z myślą o naszych klientach, akcjonariuszach i sobie nawzajem — powiedział Jim Zappa, główny dyrektor 3M ds. zgodności. — Nacisk, jaki kładziemy na najwyższe standardy etyczne oraz na prowadzenie działalności we właściwy sposób, budzi zaufanie do nas i do jakości naszych produktów. Co więcej, daje nam poczucie, że możemy rozwijać działalność na całym świecie.
Instytut Ethisphere szczególnie wyróżnił program zgodności i etyki 3M oraz to, jak jego skuteczna realizacja w skali całej międzynarodowej firmy stwarza solidny fundament odpowiedzialności społecznej oraz obywatelskiej postawy biznesu.
Najbardziej Etyczne Firmy Świata rozumieją związek między etycznymi praktykami biznesowymi a lepszymi wynikami finansowymi. Wykorzystują etykę do dalszego wzmocnienia swojej pozycji w branży i wiedzą, że aby stworzyć etyczną kulturę oraz zasłużyć na tytuł Najbardziej Etycznej Firmy Świata, potrzeba czegoś więcej, niż zabiegi wizerunkowe albo kilka zgrabnych haseł wygłoszonych przez starsze kierownictwo — powiedział Timothy Erblich, dyrektor generalny Ethisphere. — Zdobycie tego tytułu wymaga wspólnej pracy międzynarodowego personelu na każdym szczeblu. Gratulujemy wszystkim pracownikom 3M tego niezwykłego osiągnięcia.
3M pojawia się na wysokich miejscach w różnorodnych rankingach i jest nagradzana w wielu kategoriach, ale znalezienie się w gronie najbardziej etycznych firm świata to z pewnością szczególne osiągnięcie w historii naszej firmy i dowód, na to, że reputacja 3M budowana od ponad 112 lat jest mocno ugruntowana i doceniana. Jednak nasza reputacja, jak wszystko, co ważne i cenne wymaga naszych ciągłych starań o jej zachowanie i rozwój wszędzie na świecie gdzie 3M działa – powiedziała Iwona Czerwinska-Engel, lider ds. zgodności w 3M w Polsce.
Iwona Czerwinska-Engel opowiedziała także w jaki sposób wygląda przestrzeganie zasad etycznych 3M w polskiej placówce firmy.
W Polsce etyczne działanie jest częścią strategii firmy i obowiązkiem wszystkich pracowników. W firmie utworzono funkcję Compliance, której zadaniem jest czuwanie nad tym, by nasza działalność biznesowa była zawsze zgodna z zasadami etycznymi opisanymi w naszym kodeksie postepowania. Zasady naszego kodeksu i postawy etyczne, które promujemy w naszej organizacji i których oczekujemy od naszych pracowników to fundament naszej działalności. Konsekwentnie realizujemy nasz Program Compliance, szkolimy pracowników od pierwszego dnia ich zatrudnienia, uświadamiamy, na czym polega uczciwie prowadzona działalność. Jesteśmy otwarci na pytania pracowników i proaktywnie podchodzimy do ryzyka, które może pojawić się w naszej rzeczywistości biznesowej. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za kreowanie kultury etycznej i reputację 3M w Polsce.
To nie pierwszy raz kiedy 3M zajmuje czołowe miejsca wśród firm o najwyższej reputacji. Tylko w zeszłym roku firma 3M zajęła 10 miejsce na liście World’s Most Respected Companies amerykańskiego tygodnika Barron’s, 21 miejsce na liście World’s Most Admired Companies magazynu Fortune oraz 27 miejsce w rankingu Global RepTrack, realizowanym przez Reputation Institute.
Pełną listę Najbardziej Etycznych Firm Świata 2015 roku można znaleźć pod adresem http://ethisphere.com/worlds-most-ethical/wme-honorees.

 

Źródło: 3M

Authors

Related posts

Góra
English