Oficjalne otwarcie nowej fabryki Nestlé PURINA PetCare

nestle_purina_odsloniecie_tablicy_2_m

W poniedziałek, 16 marca 2015 roku, oficjalnie zainaugurowano działalność pierwszej fabryki karmy dla zwierząt Nestlé PURINA PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej. W uroczystości udział wzięli m.in.: Wiceminister Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik, Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej Jacek Męcina, przedstawiciele władz lokalnych: Wojewoda Dolnośląski Tomasz Smolarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski i Burmistrz Gminy Kąty Wrocławskie Antoni Kopeć. Nestlé reprezentowali m.in.: Prezes Nestlé Polska i Krajów Bałtyckich Simon Smith, Szef Nestlé Purina PetCare na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną Bernard Meunier, Dyrektor Generalny Nestlé Purina Petcare Polska i Szef Regionu Europy Środkowo-Wschodniej Giorgio Vesprini oraz Dyrektor Fabryki Nestlé Purina PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej José Ignacio Lopezmalo Perezcarpy. Wśród gości był także Lukas Beglinger, Ambasador Szwajcarii.
Fabryka w Nowej Wsi Wrocławskiej jest pierwszym w kraju zakładem produkującym karmę dla zwierząt domowych oraz 10. fabryką Nestlé w Polsce. Przy fabryce powstało również centrum dystrybucyjne na różne kraje europejskie. Dzięki tej wartej 300 mln zł inwestycji zatrudnienie znalazło już ponad 250 osób. Do końca 2015 roku Nestlé planuje zatrudnić dodatkowe 150 osób, zainwestować kolejne 153 mln zł i dwukrotnie zwiększyć wyjściową wydajność produkcyjną obiektu.
W otwierającym przemówieniu Simon Smith, Prezes Nestlé Polska, podkreślił znaczenie projektu dla spółki oraz zwrócił uwagę na dobrą kondycję polskiego rynku: – Jesteśmy globalną firmą o wieloletniej tradycji. W przyszłym roku będziemy świętować sto pięćdziesiąte urodziny Nestlé. W Polsce działamy już od 20 lat, a w ciągu ostatnich 10 zainwestowaliśmy w nasze zakłady w kraju już ponad 2 mld zł. W fabrykach Nestlé powstają znane marki tj. Winiary, Nałęczowianka, Princessa, Lion, Gerber, Nestle Nutrition i płatki śniadaniowe. Łącznie, zatrudniamy w kraju ponad pięć tysięcy pracowników. Postrzegamy polski rynek jako dobre miejsce do inwestycji ze znakomitą infrastrukturą, dobrze wykształconą kadrą pracowniczą i stabilną sytuacją gospodarczo-polityczną.
Bernard Meunier, Szef Nestlé Purina PetCare na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną, podkreślił znaczenie lokalizacji inwestycji: – W Polsce żyje ponad 13 milionów czworonogów, dzięki czemu kraj ten jest największym rynkiem zbytu karmy dla zwierząt domowych w rejonie Europy Środkowej, a Wrocław idealnym miejscem na zlokalizowanie zakładu produkcyjnego Puriny. Wartość kategorii szacuje się na poziomie 2 mld zł. Naszą ambicją jest działać tak, aby kategoria karmy dla zwierząt dynamicznie rosła zarówno w Polsce jak i regionie.

nestle_purina_goscie_vip_zwiedzanie_farbyki

Fabryka w Nowej Wsi Wrocławskiej jest częścią dobrze funkcjonującej na całym świecie rodziny Purina, która stale rośnie. Nestlé Purina PetCare w Polsce aktualnie zatrudnia ponad 50 osób w centrali firmy, a w nowo otwartej fabryce w pierwszym etapie funkcjonowania inwestycji, zatrudnienie znalazło ponad 250 osób. – powiedział José Ignacio Lopezmalo Perezcarpy, Dyrektor Fabryki Nestlé Purina PetCare w Nowej Wsi Wrocławskiej.
Istotne kwestie zostały także podniesione w wypowiedziach przedstawicieli rządu. Ilona Antoniszyn-Klik, Wiceminister Gospodarki podziękowała przedstawicielom firmy za zaangażowanie oraz pogratulowała nowej inwestycji. Zwróciła także uwagę na edukacyjny charakter działalności firmy – podkreśliła, że Nestlé zmienia zarówno system zatrudniania ludzi młodych dzięki ogólnoeuropejskiej inicjatywie Nestlé Needs YOUth, a w ramach nowej fabryki pomaga przedłużać życie i jakość życia zwierząt.
Jacek Męcina, Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej, podkreślił w swoim przemówieniu rolę Nestlé jako pracodawcy. – Nestle jest liderem projektu zatrudniania ludzi młodych. Ta fabryka to znakomity przykład na to, że te programy można wcielać w życie. Wśród pracowników zatrudnionych w Nowej Wsi Wrocławskiej znaczna część ma mniej niż 30 lat. – powiedział przedstawiciel MPiPS.
Po części oficjalnej spotkania gospodarze i goście honorowi wspólnie odsłonili tablicę pamiątkową i tym samym oficjalnie zainaugurowali rozpoczęcie działalności fabryki. Uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na zwiedzanie fabryki. Goście Nestlé mieli możliwość zobaczenia, jak w praktyce krok po kroku odbywa się produkcja karmy dla zwierząt domowych. Atrakcją wydarzenia była wystawa fotograficzna ilustrująca przebieg poszczególnych etapów budowy fabryki.
– Nowa fabryka jest ważną inwestycją, która pozwoli firmie Nestlé Purina nie tylko w Polsce, lecz także w Europie Środkowo-Wschodniej zwiększyć wartości naszej produkcji oraz nasz udział w rynku i da nam większą przewagę konkurencyjną na tym rynku – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Giorgio Vesprini, szef regionu Europy Centralnej i dyrektor generalny Nestlé Purina PetCare w Polsce. – Pozwoli nam również zintensyfikować współpracę z naszymi głównymi klientami w obu kanałach: spożywczym i specjalistycznym.
– Postanowiliśmy podzielić tę inwestycję na to, co już zainwestowaliśmy w nową fabrykę, czyli około 93 miliony franków szwajcarskich, oraz na to, co zainwestujemy jeszcze w tym roku, czyli około 44 milionów franków szwajcarskich – deklaruje Giorgio Vesprini.
Nowa fabryka Nestlé dzięki dogodnej lokalizacji, koło Wrocławia, blisko granicy, pozwala na łatwy dostęp do wszystkich rynków w regionie centralnym.
– Pochodzenie surowca jest dla nas bardzo ważne. Obecnie 75 proc. pozyskujemy lokalnie, a pozostała część pochodzi z obszarów znajdujących się w niedalekim sąsiedztwie Polski – podkreśla szef regionu Europy Centralnej i dyrektor generalny Nestlé Purina PetCare w Polsce.
Karma dla kotów z fabryki w Nowej Wsi trafiać ma także na rynek niemiecki, jednak docelowo rynek polski jest ważny ze względu na dynamiczny wzrost.
– Polski rynek jest największym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej, całkowity obrót wynosi około 2 mld zł, więc jest to ważny rynek – ocenia Giorgio Vesprini z Nestlé Purina PetCare w Polsce. – Proszę zauważyć, że estymowana populacja kotów w Polsce wynosi 5,8 mln, a psów jest 7,5 mln. Rynek karmy dla zwierząt jest więc bardzo istotny i perspektywiczny. Mamy wielką szansę zwiększenia jego wartości, stąd zdecydowaliśmy się na uruchomienie fabryki w Polsce.

 

Źródło: Nestle, Newseria

nestle_purina_otwarcie_tort

Authors

Related posts

Góra
English