Nowa nazwa grupy Watson-Marlow

Watson-Marlow Fluid Technology Group - logo

Firma Watson-Marlow Pumps Group zajmująca się technologią przepływu płynów, zmieniła nazwę na Watson-Marlow Fluid Technology Group. Takie działanie jest wynikiem rozwoju działalności firmy, która zaczynając od produkcji pomp perystaltycznych i węży, zdobyła silną pozycję na międzynarodowym rynku technologii przepływu płynów.

Watson-Marlow Fluid Technology Group to międzynarodowe przedsiębiorstwo z prawie 60-letnią tradycją, na które składa się siedem fabryk i 28 biur sprzedaży bezpośredniej na całym świecie. Firma jest spółką zależną notowanej na londyńskiej giełdzie spółki Spirax Sarco Engineering Group z siedzibą w Cheltenham w Wielkiej Brytanii. Działalność przedsiębiorstwa dzieli się na siedem odrębnych marek, które razem tworzą kompleksową ofertę technologii przepływu płynów dla branży biofarmaceutycznej, spożywczej, górniczej oraz dziedzin związanych ze środowiskiem i procesami chemicznymi. Zmiana nazwy to także wynik nabycia przez grupę Watson-Marlow firmy BioPure Technology Limited, specjalizującej się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych, jednorazowych systemów łączących węże dla klientów z branży biofarmaceutycznej. Dzięki konsolidacji firma poszerzyła ofertę rozwiązań skierowanych do branży biotechnologicznej i farmaceutycznej.

Nowa nazwa firmy odzwierciedla stale powiększające się portfolio technologii przepływu płynów, a także to, czym obecnie zajmuje się Watson-Marlow Fluid Technology Group. Charakterystyka branży, w której się specjalizujemy w połączeniu z ostatnim zakupem BioPure sprawiły, że postanowiliśmy odświeżyć kierunek dalszego rozwoju firmy. Teraz nie możemy być określani jedynie jako producent pomp lub węży. Nasza oferta jest zdecydowanie szersza i bardziej kompleksowa i myślę, że nowa nazwa przedsiębiorstwa to obrazuje – mówi Jay Whalen, dyrektor generalny Watson-Marlow Fluid Technology Group.

Zmiana nazwy to część pięcioetapowej strategii rozwoju firmy, w skład której wchodzą inwestycja w rozwój wybranych produktów i podział sektorów rynku. Nową strategię wspierają specjalistyczne produkty znajdujące się w ofercie firmy, które są skierowane do konkretnych branż: MasoSine (pompy sinusoidalne do produktów żywnościowych, chemikaliów i kosmetyków), Flexicon (aseptyczne systemy napełniania i zamykania), BioPure (jednorazowe systemy łączenia węży dla branży biofarmaceutycznej), jak również rozwój węży transferowych.

Watson-Marlow Fluid Technology Group posiada także oddział w Polsce, jego siedziba znajduje się w Warszawie. Na rynku polskim urządzenia Watson-Marlow cieszą się zainteresowaniem klientów z branży farmaceutycznej, wydobywczej, spożywczej i browarniczej.

 

Profil Grupy Watson-Marlow Fluid Technology

Watson-Marlow Fluid Technology Group jest światowym liderem wśród producentów pomp perystaltycznych i sinusoidalnych, a także technologii przepływu płynów. W ciągu prawie 60 lat działalności firma zainstalowała ponad milion specjalistycznych pomp na całym świecie. Na Watson-Marlow Fluid Technology Group składa się obecnie siedem odrębnych marek, które razem tworzą kompleksową ofertę firmy. W skład Grupy wchodzą:

  • Watson – Marlow Pumps – pompy perystaltyczne o wysokiej dokładności dozowania
  • Watson – Marlow Tubing – precyzyjne węże
  • Bredel – pompy przewodowe o wysokiej wytrzymałości
  • Alitea – rozwiązania dla klientów OEM
  • Flexicon – aseptyczne systemy napełniania i zamykania
  • MasoSine – delikatne pompy sinusoidalne do cieczy, płynów i mas wrażliwych na ścinanie
  • BioPure – systemy połączeń węży jednorazowego użytku dla klientów z sektora biofarmaceutycznego

Watson-Marlow Fluid Technology Group (SPX:LSE) jest spółką zależną notowaną na londyńskiej giełdzie spółki Spirax Sarco Engineering plc i zatrudnia ponad 5000 pracowników na całym świecie.

 

Źródło: Watson-Marlow Fluid Technology Group

Authors

Related posts

Góra
English