Obniżenie kosztów produkcji dzięki zastosowaniu nowych pomp Watson-Marlow

Watson Marlow_m
Od początku 2015 roku w Unii Europejskiej obowiązują nowe przepisy dotyczące efektywności urządzeń elektrycznych. W celu dostosowania pomp Watson-Marlow do nowych regulacji, firma zmodernizowała swoje linie produktów. Wprowadzone zmiany przyniosą wymierne korzyści użytkownikom urządzeń Watson-Marlow. Cechujące się wysoką sprawnością urządzenia dodatkowo obniżą koszty operacyjne.
Watson-Marlow, czołowy producent pomp wyporowych, po raz kolejny udowodnił, że jest liderem branży i szybko spełnił zapotrzebowanie na nowe, energooszczędne urządzenia. Do pomp perystaltycznych Bredel i pomp sinusoidalnych MasoSine zostały wprowadzone zmiany, które pozwolą na obniżenie kosztów eksploatacji i dodatkowo wpłyną pozytywnie na środowisko naturalne.
Zasadniczo, aby spełnić wymagania nowych przepisów, producenci silników muszą przeprojektować produkty z większą zawartością miedzi, co pozwoli na ograniczenie strat o około 15 proc. w porównaniu z silnikami klasy IE2. Korzyścią dla użytkownika jest znaczne zmniejszenie kosztów operacyjnych w całym cyklu użytkowania silnika klasy IE3, a także znaczne ograniczenie emisji CO2.
Wyższe poziomy sprawności energetycznej wprowadzone 1 stycznia 2015 r. są ważnym krokiem w kierunku ujednolicenia wymagań w zakresie energooszczędności silników elektrycznych. Wszystkie urządzenia Watson-Marlow są poddawane niezależnym testom, aby zagwarantować ich zgodność z nowym ustawodawstwem.
Inżynierowie szukający najefektywniejszych energetycznie i kosztowo pomp procesowych, mogą wybierać spośród szerokiej oferty pomp Watson-Marlow, które spełniają kryteria zaproponowane przez Unię Europejską. Najnowsze wersje naszych pomp pozytywnie wpłyną na obniżenie kosztów produkcji, co bezpośrednio przełoży się na oszczędności w firmach. Warto również zaznaczyć, że nowe urządzenia znacząco wpływają na zmniejszenie emisji CO2 , a w następstwie na ochronę środowiska – powiedział Rafał Łydziński, Kierownik Sprzedaży Watson-Marlow.

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English