RWE Stoen Operator przyłączył do sieci 110 kV Laboratorium Aerodynamiki Przepływów Turbinowych “Polonia Aero”

Polonia-Aero

RWE Stoen Operator zrealizował umowę dotyczącą przyłączenia do sieci wysokiego napięcia Laboratorium Aerodynamiki Przepływów Turbinowych.
Ośrodek będzie służył do badań przemysłowych i prac rozwojowych w przemyśle lotniczym, w tym przede wszystkim do testowania prototypów turbin niskiego ciśnienia silników lotniczych, jak również testów demonstratorów technologii wykorzystywanych w budowie silników lotniczych. Obiekt został przyłączony do sieci elektroenergetycznej 110kV.
Choć zużycie energii nie będzie wyjątkowo duże, to moc przyłączeniowa obiektu odpowiada zapotrzebowaniu na nią dziesięciu wielkich centrów handlowych – komentuje Robert Stelmaszczyk, Prezes Zarządu RWE Stoen Operator.

Laboratorium Aerodynamiki Przepływów Turbinowych to projekt finansowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, zainicjowany przez przedstawicieli nauki (Warsaw University of Technology and Military University of Technology) oraz przemysłu lotniczego – firmy Avio Aero (lidera w dziedzinie napędów lotniczych) i Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 4.

Polonia Aero1

Celem projektu jest budowa najnowocześniejszego w swojej dziedzinie na świecie laboratorium, które będzie służyło do testowania prototypów turbin silników lotniczych nowej generacji, jak również testów demonstratorów technologii wykorzystywanych w budowie silników lotniczych.

 

Źródło: CIRE.PL/PoloniAero

Authors

Related posts

Góra
English