Amica z prestiżową nagrodą iF DESIGN AWARD 2015

AMICA1_m

Zdjęcie: CODE

Amica, polski producent sprzętu AGD, otrzymała nagrodę iF Design Award 2015 w kategorii Produkt/Kuchnia. Wyróżniona została najnowsza linia Amica IN. Wręczenie nagród odbyło się 27 lutego, podczas uroczystej gali w BMW Welt w Monachium. W konkursie iF DESIGN AWARD już od ponad 60 lat nagradzane są najlepsze rozwiązania z zakresu wzornictwa projektów i produktów z całego świata. Jury wyłoniło zwycięzców z niemal 5000 zgłoszeń z 53 krajów.
W prestiżowym konkursie iF DESIGN AWARD od 1953 roku nieprzerwanie wyłaniane są projekty wyróżniające się perfekcyjnym wzornictwem. Plebiscyt ma na celu promowanie produktów i projektów o najwyższej jakości i najciekawszym designie. Nagroda ta jest rozpoznawana na całym świecie, a przekrój firm zgłaszających swoje uczestnictwo niezwykle szeroki – od firm motoryzacyjnych po niezależne studia projektowe. W tym roku nagrody były przyznawane w pięciu kategoriach: produkt, opakowanie, komunikacja, architektura wnętrz, profesjonalne koncepcje. Spośród 1629 zgłoszeń jury konkursowe wybrało 75 projektów, którym przyznało specjalną, nagrodę iF. Jednym z nagrodzonych projektów jest nowa linia inteligentnych sprzętów AGD – Amica IN.
Nagroda iF Design jest dla nas niezwykle cenna, gdyż zostaliśmy docenieni przez międzynarodowe jury składające się z uznanych projektantów. To kolejny dowód na to, że należymy do ścisłej czołówki europejskiej jeśli chodzi o design – mówi Krzysztof Rutkowski, Marketing Manager odpowiedzialny za markę Amica. – Chciałbym podkreślić, że stawiając na design nie skupiamy się tylko na doznaniach estetycznych. Dla nas design to rozwiązania, które są nie tylko piękne, lecz również użyteczne – dodaje.
Dla Amiki to kolejna prestiżowa nagroda, którą firma została wyróżniona na przestrzeni ostatnich kilku lat. W 2012 Amica otrzymała najważniejszą nagrodę w świecie designu Red Dot: Best of the Best za piekarnik Zen.
Amica IN to nowa, ekskluzywna linia sprzętów AGD, które w stylowej oprawie kryją inteligentne wnętrze. W polskich sklepach będą już dostępne w ciągu najbliższych miesięcy.

Linię produktów In. zaprojektowała firma CODE.To ekosystem podłączonych do internetu i skomunikowanych ze sobą inteligentnych urządzeń AGD, które wykorzystują wi-fi i bluetooth.

Źródło: Amica

Authors
Góra
English