Ulepszony czujnik PRECITEC LR

Hexagon FMGM_5646_maly
Firma Hexagon Metrology wprowadza udoskonalenia w bezkontaktowym czujniku PRECITEC LR przeznaczonym dla bardzo dokładnych współrzędnościowych maszyn pomiarowych, które umożliwiają wykorzystanie czujnika optycznego do pomiaru chropowatości różnego rodzaju części.
PRECITEC LR to bardzo dokładny czujnik optyczny, który do pomiarów wykorzystuje światło białe skupione, szczególną dokładność wykazując na poziomie submikronów. Został zaprojektowany, aby zapewnić dokładne wyniki pomiarowe nawet w przypadku najbardziej wymagających części. Dzięki dużemu kątowi widzenia oraz wysokiej rozdzielczości osiowej czujnik umożliwia użytkownikom kontrolę złożonych części o pochyłych, krzywych i asferycznych powierzchniach oraz wykonanych z dyspersyjnych lub odbijających światło materiałów.
Czujnik dostępny jest z maszynami Leitz PMM-C, Leitz Ultra oraz Leitz Infinity firmy Hexagon Metrology. PRECITEC LR może być automatycznie wymieniany na sondy stykowe w trakcie jednego programu pomiarowego, zmieniając współrzędnościową maszynę pomiarową w wieloczujnikowy system do licznych zastosowań. Dzięki identycznej obsłudze, jak w przypadku sond dotykowych (stykowych) oraz zakresowi pomiarowemu odpowiadającemu zakresowi maszyny, operator musi przejść szkolenie jedynie w stopniu minimalnym.
PRECITEC LR to naprawdę wszechstronny czujnik optyczny, który szybko i sprawnie integruje się z systemem i znacznie zwiększa potencjał pomiarowy współrzędnościowej maszyny pomiarowej” – powiedział Micha Neininger, Kierownik Produktu działu czujników w firmie Hexagon Metrology. – Bardzo mała średnica plamki pozwala operatorom na wykorzystanie bezkontaktowego urządzenia do optycznych pomiarów chropowatości, umożliwiając sprawdzenie wielu wariantów powierzchni również delikatnych i plastycznych części, gdzie pomiar dotykowy nie wchodzi w rachubę – dodał Micha Neininger.
Czujnik PRECITEC LR jest już dostępny z nowymi maszynami Leitz PMM-C, Leitz Ultra oraz Leitz Infinity lub jako opcja doposażenia. Funkcja pomiaru chropowatości wymaga modułu oprogramowania QUINDOS przeznaczonego do pomiaru chropowatości.

 

Źródło: Hexagon Metrology

Authors

Related posts

Góra
English