Raport: Mierniki uniwersalne do zastosowań profesjonalnych

Raport+okladka

Multimetry to najczęściej używane mierniki i to nie tylko w służbach UR. Obecnie poza podstawowym funkcjami takimi jak: woltomierz, amperomierz i omomierz są w nich implementowane dodatkowe, jak np. pamięć mierzonych wielkości czy też wyznaczanie średniej wartości z pomiarów.

 

Połączenie wielu funkcji w jednym urządzeniu i zastosowanie technologii cyfrowej daje użytkownikom uniwersalne narzędzie nie tylko do zastosowań ściśle związanych z pracami elektrycznymi. Nowoczesne multimetry cyfrowe pozwalają na wykonanie kilku pomiarów jednocześnie, np. wartości napięcia i jego częstotliwości, mogą zapamiętać wiele wyników przeprowadzonych pomiarów oraz wyznaczać z nich średnią. Często profesjonalne urządzenia są wyposażane w bezprzewodową transmisję danych. Również niektóre modele wyposaża się w przydatną w przemyśle funkcję, jaką jest testowanie izolacji. Podstawowe wersje multimetrów pozwalają na pomiary wymienionych powyżej wielkości elektrycznych, a także polaryzacji i pojemności. Również pozwalają na mierzenie rzeczywistej wartości skutecznej (True RMS), jak też wybranych wielkości nieelektrycznych.

(…)

 

Autor: Bohdan Szafrański

 

Całość artykułu w numerze 2 czaspisma Główny Mechanik, który będzie dystrybuowany razem z dodatkiem Ważenie, Odmierzanie, Dozowanie. Będzie także dostępny na stoisku redakcji na targach Automaticon (H23).

 

W raporcie m.in: zestawienie ok. 20 parametrów wybranych 30 mierników uniwersalnych predestynowanych do zastosowań w przemyśle.

Raport mierniki1_maly

 

Authors

Related posts

Góra
English