Nie ma dymu… mimo ognia

Brady 4749_image1_maly

Firma Brady wprowadziła na rynek trwałe i zgodne z licznymi normami bezhalogenowe koszulki termokurczliwe o niskiej emisji dymu do identyfikacji przewodów i kabli, zapewniające ochronę ludzi w zamkniętych pomieszczeniach w razie pożaru. — Nasze bezhalogenowe koszulki termokurczliwe o niskiej emisji dymu spełniają obowiązujące w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii normy dotyczące niskiego poziomu emisji dymu i toksycznych gazów, w związku z czym doskonale nadają się do identyfikacji kabli i przewodów w środkach komunikacji publicznej bądź miejscach publicznych — mówi Mario Van Bever, globalny menedżer ds. produktów w dziale materiałów do znakowania przewodów firmy Brady Corporation.

Śmiercionośny dym
W zamkniętych pomieszczeniach, w warunkach utrudnionej ewakuacji, dym i toksyczne substancje stanowią często większe zagrożenie niż sam ogień. — Trudno jest szybko ewakuować ludzi z zamkniętych pomieszczeń. Aby w takiej sytuacji ograniczyć ryzyko zatrucia toksycznym dymem, należy koniecznie zmniejszyć emisję takich substancji podczas pożaru. Materiały konstrukcyjne stosowane w miejscach publicznych lub środkach komunikacji publicznej powinny ograniczać emisję dymu i substancji toksycznych.

Normy dotyczące środków komunikacji publicznej
Świadome tych zagrożeń krajowe organy regulacyjne wprowadziły limity maksymalnego poziomu emisji dymu dotyczące materiałów stosowanych w wagonach pasażerskich. — Nasze bezhalogenowe koszulki termokurczliwe o niskiej emisji dymu B-7641 najnowszej generacji spełniają wymogi normy BS 6853 dla kategorii pojazdów 1a, obowiązującej w londyńskim metrze, dzięki czemu można ich używać do bezpiecznego oznaczania przewodów i kabli w wagonach taboru metra.
Bezhalogenowe koszulki termokurczliwe o niskiej emisji dymu B-7641 najnowszej generacji firmy Brady są również zgodne z wymaganiami normy europejskiej EN 45545-2, wym. 22/23/24, kategoria pojazdów HL3. W tej normie europejskiej nakreślono przejrzyste i jasne wymagania dotyczące nowych materiałów konstrukcyjnych stosowanych w wagonach kolejowych w całej Europie. — Przewiduje się, że w ciągu kilku lat norma EN 45545 zastąpi zróżnicowane normy krajowe. Zadbaliśmy o to, aby nasza nowa koszulka termokurczliwa do oznaczania kabli i przewodów spełniała jej wymagania — mówi Mario Van Bever.  — Uważamy, że udało nam się opracować niezwykle wytrzymałą koszulkę termokurczliwą do oznaczania kabli i przewodów, zapewniającą producentom wagonów kolejowych i dostawcom pracującym w podobnych warunkach nowe opcje działania z myślą o zwiększeniu bezpieczeństwa pasażerów.

 

Źródło: Brady

Authors

Related posts

Góra
English