EHP – pompy elektrohydrauliczne do zastosowań mobilnych

Parker_maly

Na nadchodzących targach Automaticon, które odbędą się w dniach 17–20 marca br., firma Parker Hannifin Sales Poland zaprezentuje EHP – pompy elektrohydrauliczne do zastosowań mobilnych. Jest to kompletna seria zestawów pomp elektrohydraulicznych (EHP), które ułatwią producentom aplikacji mobilnych tworzenie bardziej energooszczędnych i ekologicznych urządzeń.
Zestawy EHP zawierają silnik elektryczny sprzężony bezpośrednio z pompą hydrauliczną, kontrolowany przez wysokosprawny wzmocniony napęd, który umożliwia dokładne dopasowanie mocy wykorzystywanej przez urządzenie do ilości energii wymaganej przez dane zadanie. Jest to kompletny system elektrohydrauliczny, dostarczany jest przez jednego producenta. Standardowy układ to sterownik nisko- (MC) lub wysokonapięciowy (MA3), silnik synchroniczny (GVM210) i łopatkowej pompy hydraulicznej T7 (inne typy pomp w opcji). Dobór układu do aplikacji jest prosty i w rzeczywistości opiera się na trzech parametrach: przepływ, ciśnienie i napięcie.
Do licznych zalet tego niezwykle elastycznego systemu należą: mała bezwładność; kontrola ciśnienia i przepływu (PQ); sterowanie w układzie zamkniętym z konfigurowalnymi napędami; możliwość odzyskiwania energii, prowadząca do wzrostu wydajności oraz udoskonalona kontrola przyspieszania i hamowania. Dodatkowe korzyści dla użytkownika końcowego to obok znaczącej redukcji zużycia paliwa i emisji, niższy poziom hałasu i mniejsze koszty konserwacji.

 

Źródło: Automaticon

Authors

Related posts

Góra
English