Gigant produkcji felg rozbudowuje swój polski zakład

uniwheels_produktion

Niemiecki producent felg aluminiowych Uniwheels planuje rozwijać swoją działalność w Polsce, poprzez rozbudowę mocy produkcyjnych polskich zakładów o ok. 2 mln felg rocznie. Dzięki temu, w nowym zakładzie produkcyjnym w Stalowej Woli znajdzie zatrudnienie dodatkowych 250 osób.
Grupa Uniwheels jest wiodącym producentem felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów (z markami Ats, Rial, Alutec i Anzio) oraz jednym z największych w Europie dostawców felg dla producentów samochodów. Grupa posiada 3 zakłady produkcyjne, w tym dwa w Polsce (oba w Stalowej Woli) oraz zakład w Niemczech (w Werdohl).
Dwa istniejące zakłady w Stalowej Woli wyprodukowały w ubiegłym roku ponad 6 milionów felg. Ok. 75 proc. produkcji z polskich zakładów zostało dostarczonych przez Grupę Uniwheels do renomowanych producentów samochodów, takich jak Audi, BMW/Mini, Mercedes, Jaguar/Land Rover, PSA i Volvo na tzw. pierwszy montaż (jako OEM – Original Equipment Manufacturer). Pozostała część produkcji przeznaczona została na detaliczny rynek akcesoryjny – felgi sprzedawane są na tym rynku pod znanymi globalnymi markami Ats, Rial, Alutec i Anzio.
W odpowiedzi na sprzyjające warunki rynkowe i corocznie zwiększający się popyt od naszych klientów, zarówno istniejących jak i nowych, pozyskanych w procesie stałego powiększania naszej bazy klienckiej, Uniwheels zamierza rozwinąć swoją działalność w Polsce i zwiększyć tu w najbliższej przyszłości swoje moce produkcyjne – mówi Ralf Schmid, Prezes Uniwheels AG.
Pierwszym etapem inwestycji będzie budowa kilku nowych budynków oraz montaż dodatkowej, w pełni zautomatyzowanej linii do malowania, która będzie wspierać już istniejące linie produkcyjne.
Kolejne etapy inwestycji składają się z budowy nowej odlewni, wraz z wyposażeniem w nowe maszyny odlewnicze, piece do topienia oraz zautomatyzowane maszyny, wspierające proces produkcyjny. W pierwszej fazie moce produkcyjne w Polsce zostaną zwiększone do 1,2 mln felg rocznie do końca 2016 roku, a osiągnięcie docelowych nowych mocy ok. 2 mln szt. felg rocznie planowane jest w 2018 roku.

uniwheels_trading_poland
Korzyścią z nowej linii do malowania, oprócz zwiększenia łącznych mocy produkcyjnych, będzie zwiększona elastyczność całego procesu produkcyjnego, zwłaszcza na etapie pokrywania felg srebrną lub bezbarwną powłoką, a także pozwoli na produkcję felg o dużych wymiarach, aż do średnicy 24 cali. Przewidujemy, że budowa nowej fabryki rozpocznie się w roku 2016, a do docelowych mocy produkcyjnych zakład dojdzie w 2018 roku – mówi Ralf Schmid.
Grupa Uniwheels jest jednym z największych pracodawców w Stalowej Woli i regionie. Na koniec 2014 roku zatrudniała w dwóch polskich fabrykach ponad 1800 osób, a ich liczba zwiększyła się o ponad 15 proc. w porównaniu do roku poprzedniego. Polscy pracownicy stanowią ok. 78 proc. wszystkich zatrudnionych w całej Grupie Uniwheels. W nowym zakładzie produkcyjnym w Stalowej Woli znajdzie zatrudnienie dodatkowych 250 osób.
Stale pracujemy nad zwiększaniem efektywności naszych zakładów, co oznacza, że Grupa cały czas szuka możliwości zwiększania produktywności, jakości oraz mocy produkcyjnych, tak, aby utrzymywać swój proces produkcyjny na najwyższym poziomie i pozostawać technologicznym partnerem pierwszego wyboru dla najbardziej wymagających klientów z branży motoryzacyjnej – podsumowuje Ralf Schmid.

Źródło: Uniwheels

Authors

Related posts

Góra
English