Nowa analogowa sonda skanująca dla współrzędnościowych maszyn pomiarowych

Hexagon FCVK_5606_maly
Firma Hexagon Metrology wprowadza na rynek wytrzymałą, analogową sondę skanującą, która gwarantuje klientom lepszy dostęp do części i większy zakres zastosowań pomiarowych.
Ulepszenie zakresu w głowicy serii HP-S-X5 zapewnia bardzo wysoką i powtarzalną dokładność, również w przypadku pomiarów z długimi i ciężkimi przedłużkami, nawet o długości do 800 mm i ciężarze 650 g. HP-S-X5 HD umożliwia użytkownikom współrzędnościowych maszyn pomiarowych dokładny pomiar małych elementów i elementów geometrycznych głęboko wewnątrz obrabianej części za pomocą jednej głowicy.
HP-S-X5 HD to wartościowe i oczekiwane uzupełnienie asortymentu sond przeznaczonych dla ultra precyzyjnych maszyn Leitz PMM-Xi oraz Leitz Reference Xi – powiedział Ingo Lindner, Kierownik Linii Produktów dla stacjonarnych współrzędnościowych maszyn pomiarowych w firmie Hexagon Metrology. – Urządzenie to pozwoli naszym nowym oraz stałym klientom czerpać korzyści ze zwiększonych możliwości wykorzystania trzpieni, a w rezultacie z ulepszonej efektywności i wyższej wydajności urządzenia – dodał Lindner.

Hexagon GESH_5606_maly
Sondy skanujące z serii HP-S-X5 umożliwiają skanowanie 3D w trybie rzeczywistym i kompensację ugięć trzpienia pomiarowego, co skutkuje redukcją błędów. Dzięki wykorzystaniu opatentowanego systemu antykolizyjnego do ochrony głowicy urządzenie stanowi idealne narzędzie do pomiarów cech elementów o wąskim polu tolerancji oraz skomplikowanych kształtów geometrycznych części mechanicznych. Możliwość automatycznej zmiany narzędzi pozwala na zmianę trzpienia podczas programu pomiarowego bez potrzeby ponownej kalibracji sondy. Pneumatyczny zacisk mocujący trzpień umożliwia jego szybką i niezawodną wymianę, zwiększając wydajność i zmniejszając nakład pracy operatora. Dzięki solidnej konstrukcji sonda praktycznie nie wymaga konserwacji.
Sonda HP-S-X5 HD jest już dostępna z maszynami Leitz PMM-Xi i Leitz Reference Xi oraz z oprogramowaniem QUINDOS we wszystkich lokalnych punktach handlowych firmy Hexagon Metrology.

 

Źródło: Hexagon Metrology

Authors

Related posts

Góra
English