Panattoni rozbudowuje zakład Pilkington Automotive Poland w Chmielowie

Panattoni_maly

Panattoni Europe rozpoczął pracę związane z powiększeniem jednej z hal zakładu Pilkington Automotive Poland o ok. 21 tys. m². Obecnie hala ma 35 tys. m², a wybudowana została w roku 2012. Po rozbudowie hal w fabryce w Chmielowie w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN, łączna powierzchnia wyniesie ok. 90 tys. m², dzięki czemu zwiększą się zdolności produkcyjne i powstaną nowe miejsca pracy.

Jest to drugi etap działań przewidzianych na lata 2011–2015, co wiąże się z obecną budową dodatkowej hali magazynowo-produkcyjnej o łącznej powierzchni ponad 21 tys. m². Część magazynowa zajmie ok. 15 tys. m², natomiast około 5 tys. m² przeznaczonych będzie na produkcję i ponad 1 tys. m² będzie przeznaczonych na biura i pomieszczenia personelu. Hala zostanie dołączona do istniejącego obiektu o powierzchni 35 tys. m² (16 700 m² powierzchni magazynowej, 13 500 m² hali produkcyjnej i 1600 m² powierzchni biurowej). Prace mają się zakończyć we wrześniu.

Dzięki zwiększeniu powierzchni fabryki mają wzrosnąć jej moce produkcyjne o 50 proc. oraz ma być utworzonych ok 300 nowych stanowisk pracy. Dla Panattoni Europe jest to ważniejsze niż rozbudowa samej przestrzeni.

Panattoni Europe buduje obecnie ok 250 tys. m² nowej powierzchni magazynowej w całej Polsce. W 2014 r. firma Panattoni Europe wybudowała 462 tys. m² powierzchni przemysłowych.

 

Źródło: Panattoni Europe

Authors

Related posts

Góra
English