Autodesk ForceEffect

Audodesk ForceEffect_maly

Firma Autodesk znana jest z wyznaczania nowych kierunków oraz rozwijania technologii, jakimi mogą się posługiwać inżynierowie. W oparciu o te standardy, powstały aplikacje Autodesk ForceEffect i Autodesk ForceEffect Motion.
Autodesk ForceEffect i Autodesk ForceEffect Motion to aplikacje dostępne za darmo z AppStore lub Google Play, którą po zainstalowaniu można od razu używać w terenie. Zasada działania jest bardzo prosta. Jeśli wystąpi potrzeba szybko przeliczyć istniejącą konstrukcję w celu obliczenia reakcji na podporach, to robi się tej konstrukcji zdjęcie, a następnie na jego podstawie rysuje schemat statyczny konstrukcji.
Po zadaniu odpowiednich warunków brzegowych i obciążenia, smartfon szybko poda nam wyniki w postaci reakcji. Do tworzenia geometrii wykorzystuje się palce, rysując nimi po ekranie. Aby konstrukcja zachowywała się poprawnie, są do wyboru podpory typu przegubowa, utwierdzona czy przesuwana.
Dodatkowo można tworzyć połączenia między prętami nie tylko w sposób utwierdzony, ale także ze zwolnieniem innych stopni swobody.
Kolejnym rozwinięciem tej aplikacji jest Autodesk ForceEffect Motion, która w oparciu o zdjęcie z konstrukcją będzie generowała schemat kinematyczny. Pozwala to szybko wyliczyć prędkości i przemieszczenia poszczególnych punktów przy zadaniu określonych obrotów w elemencie wymuszającym.

 

Źródło: Autodesk/Robobat Polska

Zobacz także film w dziale Wideo

 

Autodesk Force Effect 1_maly

Autodesk Force Effect 2_maly

Autodesk Force Effect 3_maly

Autodesk ForceEffect-Android-2

Authors

Related posts

Góra
English