Nowy dyrektor generalny w ArcelorMittal Poland

Arcelor Geert Verbeeck_maly
Geert Verbeeck został mianowany nowym dyrektorem generalnym ArcelorMittal Poland. Stanowisko obejmie 1 kwietnia 2015 roku. Zastąpi Manfreda Van Vlierberghe, który zostanie dyrektorem technologii w ArcelorMittal Europe – wyroby płaskie, część północna. Bezpośrednim przełożonym Geerta będzie Sanjay Samaddar, prezes zarządu ArcelorMittal Poland.
Geert dołączył do Grupy (do ówczesnego zakładu Sidmar) w 1989 roku, jako główny architekt oprogramowania. Był odpowiedzialny za kilka projektów IT w obszarze dostaw oraz produkcji w ArcelorMittal Gent, Tailor Steel Gent oraz w Bremie. Od roku 2000 do 2002 Gert pracował na stanowisku głównego architekta w Bremie. Od 2002 do 2004 pracował na takim samym stanowisku w Gandawie, gdzie w 2004 roku awansował na szefa automatyki przemysłowej. W 2007 roku Geert został dyrektorem stalowni. Od 2014 roku pracował na stanowisku dyrektora zarządzającego częścią surowcową w ArcelorMittal Gent.
Geert uzyskał dyplom z zakresu inżynierii lądowej i wodnej oraz informatyki na Uniwersytecie Leuven w Belgii.
Chcę serdecznie podziękować Manfredowi za jego wyjątkowy wkład w działalność ArcelorMittal Poland w ostatnich pięciu latach. Sprawił on, że nasze zakłady weszły na całkiem nowy poziom w zakresie doskonałości operacyjnej zarówno jeżeli chodzi o produkcję, jak i zrealizowane w tym czasie projekty inwestycyjne – powiedział Sanjay Samaddar, prezes zarządu ArcelorMittal Poland. – Jednocześnie cieszę się na współpracę z Geertem, którego wiedza i doświadczenie w hutnictwie z całą pewnością stworzą naszym hutom i koksowniom nowe możliwości.

 

Źródło: ArcelorMittal Poland

Authors

Related posts

Góra
English