Dron z kamerą termowizyjną

 

thermocopter 4aThermoCopter R4

Australijskie przedsiębiorstwo Industrial Precision Instruments oferuje dwa rodzaje dronów ThermoCopter wyposażonych w kamery termowizyjne. Są one przeznaczone do inspekcji obiektów trudnodostępnych z ziemi takich jak nietypowe dachy, linie energetyczne. Mogą być wyposażone tak, aby służyły do patrolowania lasów w wczesnego wykrywania pożarów.
Wcześniej w miejscach trudnodostępnych kontrola termiczna była możliwa tylko poprzez albo wspinanie się po drabinie, z podnośników lub – w przypadku linii energetycznych – wykonywanie lotów samolotem. Często taki dostęp jest niebezpieczny lub wręcz niemożliwy. Obecnie zadania takie wykonuje dron wyposażony w kamerę termowizyjną. Co ciekawe – ze względu na niewielkie rozmiary dron może latać także w pomieszczeniach, np. w halach magazynowych czy fabrycznych.
Wyposażony w kamerę wideo i termiczną ThermoCopter nadaje i rejestruje obraz w czasie rzeczywistym. ThermoCopter nie tylko leci, ale może także zawisnąć nad obszarem, w którym potrzeba dokonać wnikliwszej analizy.
Kamera termowizyjna Thermcore iM jest wyposażona w jeden z najbardziej kompaktowych rdzeni termowizyjnych na rynku. Niskie zużycie energii i automatyczna kalibracja sprawiają, że jest to idealne urządzenie do zdalnego wykonywania zdjęć z powietrza. Rozdzielczość 384×288 pikseli i częstotliwości odświeżania 50 Hz daje niezwykły, krystalicznie czysty obraz. Kamera wyposażona jest standardowo  w obiektyw 9,6 mm, ale można ją wyposażyć w obiektywy 25 mm lub 50 mm.
ThermoCopter R4 kosztuje ok. 15,5 tys. USD, model R8 – ok. 9300 USD, natomiast wersja wykrywająca pożary – 12 400 USD.

Thermocopter 4b

 

Thermocopter r8ThermoCopter R8

Źródło: IPI

 

Zobacz także filmy wykonane za pomocą ThermoCoptera w dziale Wideo

Authors

Related posts

Góra
English