Szansa na 2 tys. miejsc pracy w Świdniku

AW149_m

 

PZL Świdnik, należący do koncernu AgustaWestland, oferuje w przetargu na 70 śmigłowców dla polskiej armii nową maszynę AW149. – Jeśli wygramy przetarg, możemy stworzyć ponad 2 tys. nowych miejsc pracy – powiedział prezes PZL Świdnik Krzysztof Krystowski.
W przetargu na dostawę 70 śmigłowców dla polskiej armii, oprócz PZL Świdnik, oferty złożyły także zakłady PZL Mielec należące do United Technologies/Sikorsky Aircraft Corporation oraz konsorcjum zawiązane przez Airbus Helicopters.
– Zwycięstwo naszej firmy w takim przetargu jest w stanie stworzyć w samym Świdniku nawet ponad 2 tys. nowych miejsc pracy – powiedział Krystowski w środę dziennikarzom.
Prezes PZL Świdnik zaznaczył, że nowe miejsca pracy będą mogły powstawać w dłuższym czasie, nie tylko na okres realizacji zamówienia polskiej armii na 70 śmigłowców.
Pytany, jakie konsekwencje niosłaby za sobą porażka w przetargu, Krystowski podkreślił, że byłaby to niewykorzystana szansa dla regionu i Polski – ze względu na powiązania kooperacyjne PZL Świdnik z wieloma polskimi przedsiębiorstwami. Zaznaczył, że wynik tego przetargu może wpłynąć na rozwój gospodarczy, tak jak inwestycje Centralnego Okręgu Przemysłowego przed wojną, przyśpieszając wzrost we wschodniej, biedniejszej części kraju.

Całość artykułu na portalu wPolityce.pl

Authors

Related posts

Góra
English