Robomaticon 2015 – Turniej Robotów Mobilnych

Roboticon_maly

7 marca 2015 roku na Politechnice Warszawskiej odbędzie się Turniej Robotów Mobilnych Robomaticon. Przyjadą najlepsi konstruktorzy z całej Polski oraz wielu z zagranicy, aby zmierzyć się w 13 niesamowitych konkurencjach. Oprócz igrzysk robotycznych na wszystkich, którzy zjawią się w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej czeka wiele atrakcji.
Po sukcesach czterech poprzednich edycji, można powiedzieć, że  jest to największy tego typu turniej w Polsce i jeden z największych i najszybciej rozwijających się w Europie. Do Warszawy przyjeżdżają uczestnicy z całego kraju oraz goście z zagranicy. „Robotyka jest innowacyjną i bardzo widowiskową dyscypliną nauki, dlatego Robomaticon z roku na rok zyskuje na popularności i przyciąga coraz więcej osób. W roku ubiegłym konkurowało ze sobą 300 zawodników, a zmagania robotów obejrzało ponad 4000 widzów” – mówią organizatorzy turnieju.
Uczestnicy tegorocznego Robomaticonu wezmą udział w 13 konkurencjach – początkowo były tylko  cztery (LineFollower, MiniSumo, MicroMouse, Freestyle Elfa), dziś jedna z trzynastu jest autorskim pomysłem twórców 4. edycji.
Z myślą o widzach turnieju, powstaną małe targi technologiczne, na których partnerzy turnieju pokażą swoje roboty przemysłowe. Będzie można porozmawiać z przedstawicielami tych firm i dowiedzieć się więcej o ich działalności. Dla najmłodszych przewidziane są warsztaty robotyczne. W zeszłej edycji cieszyły się one ogromnym powodzeniem.
Organizatorzy zapraszają w sobotę, 7 marca do Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Wstęp jest bezpłatny.

www.robomaticon.pl

www.facebook.com/robomaticonpl

Authors
Tagi

Related posts

Góra
English